reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Z Tajwanu ruszył nowy kanał międzynarodowy

dodano: 2022-10-03 16:09
autor: RO | źródło: digitaltveurope.com

TaiwanPlus Na Tajwanie wystartował nowy kanał w języku angielskim TaiwanPlus. Projekt powstaje w czasie, kiedy Chiny próbują zapewnić sobie dominację nad wyspą kontrolowaną przez Republikę Chińską, zwaną właśnie Tajwanem. W ciągu najbliższych 6 miesięcy planuje się ekspansję do USA, co pozwoliłoby walczyć z chińską narracją.

taiwan.postsen.com/TaiwanPlus
TaiwanPlus


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
TaiwanPlus jest wspierany przez tajwański rząd i oferuje szeroki zakres wiadomości, programów lifestylowych i rozrywkowych. Działalność rozpoczęła się w 2021 roku od platformy streamingowej, ale teraz z myślą o ekspansji na arenę międzynarodową postanowiono stworzyć odrębny kanał linearny. Projekt posiada wsparcie tajwańskiego rządu.

Przemawiając na inauguracji otwarcia nowej stacji telewizyjnej, prezydent Tsai Ing-wen powiedziała, że historia Tajwanu powinna być pokazywana na świecie. Coraz więcej ludzi interesuje się Tajwanem i ważne jest to, że powstała platforma, która przybliży Tajwan społeczności międzynarodowej.

Kanał TaiwanPlus ma być przeciwieństwem wspieranego przez chińskie władze kanału China Global Television Network (CGTN), aczkolwiek ze znacznie mniejszym wsparciem finansowym niż chińskie medium.

W ostatnich miesiącach Chiny przykręciły śrubę Tajwanowi - wyspie, nad którą roszczą sobie prawo do suwerenności, mimo, że skutecznie działa jako samodzielne państwo i zdecydowanie opowiada się o niepodległości. Chiny zaczęły zmuszać zagraniczne firmy do traktowania Tajwanu jako części Chin, a chińskie wojsko zaczęło prowadzić ćwiczenia w pobliżu wyspy.
 

Na arenie międzynarodowej nasz głos nie był w pełni słyszalny. Chiny nieustannie rozpowszechniają, że Tajwan jest częścią Chin i wiele osób w to wierzy. Mówi się im, że tak nie jest, a oni pytają, dlaczego? Dlatego w przyszłości będziemy używać tajwańskich mediów, aby wyjaśnić społeczności międzynarodowej, dlaczego tak nie jest

- powiedział Minister Kultury Tajwanu, Lee Yung-te.


strona internetowa taiwanplus.com

Źródło: digitaltveurope.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

175 zł Więcej...

Miernik Combo GTMedia V8 Finder Pro DVB-S2/T2/C

Miernik marki GTMedia dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

499 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...