reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Zakłócenia perskich nadawców

dodano: 2022-10-04 20:14 | aktualizacja: 2022-10-04 20:47
autor: RO | źródło: satkurier.pl/widenetworks.net

Teleport Turkmen Hemrasy Nadawcy perskich kanałów telewizyjnych mają problemy z utrzymaniem regularnej transmisji za pośrednictwem satelitów TürkmenÄlem/MonacoSat (52°E) i YAl Yah 1 (52,5°E). Interferencja dotyka różnych transponderów i szczególnie ostatnio mocno się nasiliła. Skutkiem tych działań jest obniżony i zanikający sygnał, który prowadzi do braku odbioru.

http://asemooni.com/cdn/2017/02/frequency-3.jpg
antena satelitarna Iran


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
2 października br. operator WNS (Wide Network Solutions) wydał oświadczenie, w którym potępia celowe zakłócanie przez Iran satelitów. Jest to wyraźne naruszenie międzynarodowych praw i przepisów Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego (ITU), którego Iran jest jednym z sygnatariuszy. WNS wzywa władze Iranu do natychmiastowego zaprzestania tych niedopuszczalnych działań i apeluje do międzynarodowych organów regulacyjnych i wszystkich zainteresowanych stron do interwencji.

Z powodu zwiększonej intensywności zakłóceń, WNS podzielił swój najnowszy multipleks na dwa mniejsze na satelicie TürkmenÄlem/MonacoSat (52°E). Chodzi o częstotliwość 10,762 GHz, pol. V (SR: 27500, FEC: 1/2; DVB-S / QPSK). Informowaliśmy o zmianie FEC, aby zapewnić jeszcze niższy, minimalny poziom sygnału niezbędny do prawidłowego odbioru. Wydaje się, że już na tym etapie podjęto pierwsze kroki walki z niepożądaną interferencją.

W kolejnym kroku WNS dzieli paczkę kanałów. Większy pakiet pojawił się na częstotliwości 10,756 GHz, pol. V (SR: 17730, FEC: 1/2; DVB-S / QPSK). Drugi znajduje się na częstotliwości 10,773 GHz, pol. V (SR: 7595, FEC: 1/2; DVB-S / QPSK) i służy do nadawania Iran International HD.

Ten informacyjny kanał staje się głównym obiektem wzmożonych interferencji na pozycji 52°E. Zauważmy, że od tygodni w Iranie trwają protesty w związku z represjami przeciwko demonstrującym kobietom. Iranki zaczęły walczyć o swoją wolność po śmierci 22-letniej Mahsy Amini, która zmarła na posterunku policji po wcześniejszym zatrzymaniu jej z powodu rzekomego niedostatecznego nakrycia głowy.

Celowe zakłócenia dotknęły też pakiet WNS z satelity Express-AM6 (53°E) na częstotliwości 12,594 GHz, pol. V (SR: 27500, FEC: 2/3; DVB-S/QPSK). Tu także od jakiegoś czasu nadaje kanał Iran International HD, co tylko potwierdza fakt zakłóceń wymierzonych głównie w tego nadawcę.

Nowe parametry techniczne:
TürkmenÄlem/MonacoSat (52°E)
tp. - (10,756 GHz, pol. V, SR: 17730, FEC: 1/2; DVB-S / QPSK)

- kanały TV: Maxx TV HD, Persiana Rap HD, Persiana Sport HD, AMC HD, Persiana Science HD, 4Kurd HD - wszystkie MPEG-4/HD i FTA

tp. - (10,773 GHz, pol. V, SR: 7595, FEC: 1/2; DVB-S / QPSK)

- kanały TV: Iran International HD (MPEG-4/HD; FTA)


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

449 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...