reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Grantchester” 1 i 2 na kanale Epic Drama

dodano: 2022-10-05 02:05
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Epic Drama „Grantchester” W środę, 5 października br. o godz. 21:30 na kanale Epic Drama wyemitowany zostanie premierowo 1. odcinek 1. sezonu brytyjskiego serialu „Grantchester”. W obsadzie znaleźli się Morven Christie, Pheline Roggan, Tessa Peake-Jones, Kacey Ainsworth, Al Weaver, James Norton i Robson Green. Serial jest adaptacją powieści „Cień śmierci. Sidney Chambers” autorstwa Jamesa Runcie. W środę, 26 października br. o godz. 21:30 stacja wprowadzi na antenę 2. serię tej produkcji.

Epic Drama „Grantchester”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W październiku br. na kanale Epic Drama pojawi się dramat „Grantchester”. W rolach głównych wystąpią James Norton („Happy Valley” i „Śmierć w Pemberley”) i Robson Green („Reckless” i „Żądza krwi”).

Akcja sześcioodcinkowego serialu, który jest adaptacją powieści „Cień śmierci. Sidney Chambers” autorstwa Jamesa Runcie, rozgrywa się w 1953 roku w pięknym angielskim hrabstwie Cambridgeshire i jest realizowana w prawdziwej angielskiej wiosce Grantchester. Serial opowiada historię Sidneya Chambersa, charyzmatycznego, czarującego anglikańskiego duchownego, który angażuje się w śledztwo, gdy jeden z jego parafian ginie w podejrzanych okolicznościach. „Grantchester” będzie miał swoją premierę w środę, 5 października br. o godzinie 21:30 wyłącznie na antenie Epic Drama.

James Norton wciela się w rolę Sidneya Chambersa, a Robson Green gra prostolinijnego, zmęczonego pracą inspektora policji Geordie’ego Keatinga. Nietypowe partnerstwo Sidneya z surowym Geordie’em jest kluczowym elementem opowieści. Metodyczne podejście Geordie’ego uzupełniają intuicyjne techniki Sidneya, polegające na wydobywaniu informacji od świadków i podejrzanych na własną rękę. Mężczyźni stają się partnerami i zaprzyjaźniają się. Każdy z nich ma zupełnie inne spojrzenie na zbrodnie.

Sidney to wysoki i przystojny mężczyzna, uwielbiający ciepłe piwo i gorący jazz. Jest skromny, towarzyski i ma naturę prawdziwego romantyka. Sumiennie wypełnia swoje obowiązki parafialne w kościele św. Andrzeja i św. Marii. Wzbudza sympatię i respekt wśród swoich wiernych, którzy szanują jego wyjątkowe podejście do życia i poczucie humoru. Sidney myśli o ludziach jak najlepiej, jednak czasem zadaje zbyt bezpośrednie pytania.

Przytłoczony koszmarami i powracającymi wspomnieniami z czasów, gdy służył w Szkockiej Gwardii, Sidney pragnie naprawić krzywdy z przeszłości - „Nie możemy wymazać naszej przeszłości, niezależnie od tego, jak bardzo się staramy. Zamiast tego musimy ją nieść ze sobą w przyszłość”.

Morven Christie („Łowy” i „Twenty Twelve”) gra piękną dziedziczkę Amandę Kendall, której miłość do Sidneya, choć odwzajemniona, nie ma przyszłości, gdyż jej ojciec chce, by poślubiła arystokratę. Tessa Peake-Jones („Marchlands” i „Tylko głupcy i konie”) wciela się w gosposię Sidneya, niepokorną panią Maguire, która trzyma go w ryzach i robi wszystko, by jego chaotyczna plebania była uporządkowana i wzbudzająca szacunek. Do towarzystwa ma również wspaniałego szczeniaka Dickensa, czarnego labradora. Kacey Ainsworth („EastEnders” i „Komisariat Holby”) odgrywa kochającą żonę Geordie’ego, Cathy. To zapracowana matka trójki dzieci, z czwartym w drodze. Al Weaver („Southcliffe” i „Secret State”) gra wąsatego wikarego Leonarda Fincha, a niemiecka aktorka Pheline Roggan - oszałamiającą wdowę, Hildegard Staunton. 

Emisja premierowego odcinka pierwszego sezonu tego serialu na kanale Epic Drama odbędzie się w środę, 5 października br. o godzinie 21:30. Kolejne odcinki będą emitowane w każdą środę o tej samej porze. Drugi sezon serialu pojawi się na antenie Epic Drama w środę, 26 października br. o godzinie 21:30 (więcej tutaj).
 
Morven Christie w serialu „Grantchester”, foto: Viasat World
Morven Christie w serialu „Grantchester”, foto: Viasat World
Morven Christie i James Norton w serialu „Grantchester”, foto: Viasat World
Morven Christie i James Norton w serialu „Grantchester”, foto: Viasat World


„Grantchester” - sezon 1., emisja w środy (od 5 października 2022 roku) o godz. 21:30 na kanale Epic Drama.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

429 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...