reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Polsat Viasat History o historii starożytnego Egiptu

dodano: 2022-10-05 03:19
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat History W środę, 5 października br. o godz. 21:00 na kanale Polsat Viasat History wyemitowany zostanie premierowo 1. odcinek 1. sezonu niemieckiego serialu dokumentalnego „Starożytny Egipt - kroniki imperium” („Ägypten - Welt der Pharaonen”). - Cała historia starożytnego Egiptu w jednej, wizualnie oszałamiającej i pouczającej serii dokumentalnej - zapowiada nadawca.

Polsat Viasat History


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Około pięć tysięcy lat temu nad Nilem powstało jedno z największych i najpotężniejszych imperiów w historii - starożytny Egipt. Jak zapowiada nadawca, w serii dokumentalnej „Starożytny Egipt - kroniki imperium” ujawniona zostaje cała historia starożytnego Egiptu. Program odkrywa wyjątkowe osiągnięcia Egipcjan w dziedzinach polityki, kultury i społeczeństwa, a międzynarodowi naukowcy i badacze rozszyfrowują fascynujące aspekty tej rozwiniętej kultury. Premiera serii dokumentalnej „Starożytny Egipt - kroniki imperium” odbędzie się w środę, 5 października br. o godzinie 21:00 na kanale Polsat Viasat History.

Pierwsze państwo terytorialne w historii istnieje od ponad trzech tysięcy lat - dłużej niż jakikolwiek naród istniejący obecnie. Mimo to, kryzysy wciąż dzielą królestwo i powodują chaos. To właśnie tych momentów ludzie nad Nilem obawiają się najbardziej. Wiedzą bowiem, że tylko porządek i stabilność prowadzą do rozkwitu państwa. Ich różnorodna kultura zapewnia im tożsamość i poczucie jedności.

Każdy z godzinnych odcinków opisuje historie piramid, faraonów i kapłanów, rzucając światło również na decydujące bitwy Egipcjan oraz ich nieustraszone przywódczynie. Opowiada również o codzienności mieszkańców, pozwala poznać życie i myśli zwykłych ludzi - urzędnika, lekarza czy rolnika. Jak budowali swoje domy, jak zarabiali na życie, w co wierzyli?

Zespół międzynarodowych ekspertów porządkuje wydarzenia i dzieje Egiptu za pośrednictwem obalających mity wywiadów ze specjalistami z dziedziny archeologii, egiptologii i medycyny sądowej, które połączone są z dynamicznymi wizualizacjami nakręconymi w świątyniach, piramidach i na terenie wykopalisk archeologicznych nad Nilem i w Wielkim Muzeum Egipskim.

Program przedstawia egipskie realia, ujawnia sekrety tworzenia doskonałych mumii i planowania starożytnych miast, a także opowiada o najnowszych odkryciach dotyczących budowy piramid. - Rekonstrukcje, infografiki i animacje 3D gwarantują trzymające w napięciu i niezapomniane wrażenia podczas oglądania programu - zapowiada nadawca. Seria „Starożytny Egipt - kroniki imperium” będzie miała swoją premierę na kanale Polsat Viasat History w środę, 5 października br. o godzinie 21:00. Kolejne odcinki będą emitowane w środy o tej samej porze (więcej tutaj).
 
Pegah Ferydoni w serialu „Starożytny Egipt - kroniki imperium”, foto: Viasat World
Pegah Ferydoni w serialu „Starożytny Egipt - kroniki imperium”, foto: Viasat World


„Starożytny Egipt - kroniki imperium” - sezon 1., emisja w środy (od 5 października 2022 roku) o godz. 21:00 na kanale Polsat Viasat History.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

629 zł Więcej...