reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

freeSAT na Thorze zamienia HD na SD

dodano: 2022-10-05 17:07
autor: RO | źródło: parabola.cz

freesat by skylink platforma Canal+ Luxembourg techniczne zmiany 360px.jpg Mniej kanałów w wysokiej rozdzielczości (HDTV) i odwrotnie, czyli więcej kanałów w SD. Są to kroki podjęte przez operatora czesko-słowackiej platformy satelitarnej freeSAT, luksemburskiej spółki M7 Group (Canal+) w odniesieniu do świadczonych usług z satelitów Thor (0,8°W).

Skylink-freesat-m7-group-logo-2019-760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Właściciel freeSAT wprowadza zmiany techniczne w dystrybucji programów. Kolejne stacje z satelitów Thor (0,8°W) przechodzą do SD. Tym razem dotyczy to stacji sportowej Arena Sport 1 i dwóch kanałów tematycznych FTV Prima (Prima MAX i Prima KRIMI). Cel jest oczywisty - zwiększyć motywację abonentów do przekierowania anteny satelitarnej na satelitę Astra 3B (23,5°E).

freeSAT w przyszłości ma działać tylko z pozycji 23,5°E, na której jest obecna platforma Skylink tego samego operatora M7 Group.

Bardzo możliwe, że operator chce pobudzić swoich klientów freeSAT z pozycji 0,8°W do przestawienia anteny. To jeszcze dobry moment, gdyż warunki klimatyczne sprzyjają w prowadzeniu tego typu prac na dachu, balkonie czy elewacji budynku.

Oferta programowa platformy freeSAT od miesięcy jest dostarczana jednocześnie z systemów satelitarnych Thor (0,8°W) i Astra 3B (23,5°E), aby dać więcej czasu na dostosowanie anteny do drugiej pozycji 23,5°E. Konsekwencją równoległej dystrybucji są wyższe koszty operacyjne, co w czasach rosnącej inflacji i wysokich kosztów energii może być jeszcze bardziej dotkliwe. Migracja kanałów HD do SD to krok w kierunku zmotywowania abonentów, a także uwolnienia pojemności dla innych nadawców. M7 Group jeszcze świadczy usługi telewizyjne dla klientów na Węgrzech (platforma Direct One) i w Rumunii (platforma Focus Sat).

Ostatnio konwersja do jakości SD dotknęła kanały Mooz Dance i CNN Prima News, przy czym ten pierwszy został trwale usunięty z oficjalnej oferty.

Źródło: parabola.cz 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...

SAT Kurier - 1-2/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2023

12 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...