reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

28,2°E: Zmiana tp. dla pakietu Channel 5

dodano: 2022-10-05 16:07
autor: RO | źródło: rxtvinfo.com

Arqiva Uruchomiono testy brytyjskiego Channel 5 i jego rodziny kanałów na nowym transponderze satelity Astra 2F (28,2°E) w wiązce brytyjskiej. Obecnie wszystkie kanały Channel 5 i Nick Jr Paw Patrol działają w systemie simulcast przed spodziewaną zmianą częstotliwości. Zdublowane transmisje nie zawierają jeszcze danych EPG dla platform Sky UK i Freesat, ale to może zmienić się w każdej chwili.

Channel 5 UK
Channel 5 UK


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Darmowe stacje telewizyjne Channel 5, 5 USA, 5 USA +1, 5Star, 5Star +1, Channel 5 +1, Channel 5 HD, 5Action i jedna płatna Nick Jr Paw Patrol nadają testowo przez transponder nr 109 o częstotliwości 11,307 GHz, pol. H (SR: 27500, FEC: 5/6; DVB-S/QPSK). Krótkie testy przeprowadzono we wrześniu, a teraz mamy do czynienia z drugą fazą testów przed ostatecznym przeniesieniem kanałów.

Channel 5 podpisał długoterminową umowę z operatorem satelitarnym SES w 2012 roku na swój aktualny transponder nr 57. Nowe testy są nadawane z pojemności Arqiva. Brytyjski operator podpisał umowę na pojemność z Astry 2F w 2013 roku, aby zapewnić obsługę nadawców, którzy chcą dotrzeć do odbiorców w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Wcześniej tp. 109 był wykorzystywany przez Arqiva do zapewnienia kopii zapasowej sygnału po utracie podstawowych usług telewizyjnych w regionie Bilsdale, gdzie doszło do pożaru w obiekcie nadawczym.

Przejście kanałów Channel 5 nie wpłynie w żaden sposób na użytkowników platform Sky UK i Freesat, gdyż listy kanałów zaktualizują się automatycznie jak transmisje będą już w pełni przygotowane do migracji. Oznacza to, że nadawcy nie muszą uruchamiać żadnych pasków tekstowych na ekranie ani kampanii informacyjnych o zmianie parametrów nadawania.

Zmiany jednak wpłyną na odbiorców korzystających z indywidualnych odbiorników satelitarnych, które są bardziej rozpowszechnione w Irlandii, a także w Wielkiej Brytanii w przypadku instalacji satelitarnych przewidzianych do odbioru kanałów zagranicznych.

Nowe parametry techniczne dla pakietu Channel 5:
Astra 2F (28,2°E)
tp. 109 (11,307 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 5/6; DVB-S / QPSK) - wiązka UK
Kodowanie: brak ( FTA )

Aktualne parametry techniczne:
Astra 2G (28,2°E)
tp. 57 (10,964 GHz, pol. H, SR: 22000, FEC: 5/6; DVB-S / QPSK) - wiązka UK
Kodowanie: brak ( FTA )

Źródło: rxtvinfo.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii DX - przekazy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

99 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

699 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...