reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Ania” - film TVP o Annie Przybylskiej w kinach

dodano: 2022-10-07 05:57
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP Dystrybucja Kinowa „Ania” Od piątku, 7 października br. w kinach widzowie będą mogli oglądać polski film „Ania”, którego bohaterką jest aktorka Anna Przybylska. Producentem tego dokumentalnego filmu jest TVP, a dystrybutorem jest TVP Dystrybucja Kinowa. Występują Katarzyna Bujakiewicz, Anna Dereszowska, Agnieszka Kubera, Anna Przybylska, Krystyna Przybylska, Oliwia Bieniuk, Jarosław Bieniuk, Jan Bieniuk, Szymon Bieniuk, Szymon Bobrowski, Jan Englert, Paweł Małaszyński, Cezary Pazura, Andrzej Piaseczny „Piasek”, Piotr Szwedes, Paweł Wawrzecki, Michał Żebrowski i Radosław Piwowarski.

TVP Dystrybucja Kinowa „Ania”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W środę, 5 października br. minęło 8 lat od śmierci aktorki Anny Przybylskiej (więcej tutaj). Powstał o niej film „Ania” w reżyserii Krystiana Kuczkowskiego i Michała Bandurskiego. Film ten wejdzie do kin w całej Polsce w piątek, 7 października br.

Jak czytamy w opisie, „Ania” to wzruszająca opowieść o nietuzinkowej kobiecie, pełnej ciepła i miłości, o popularnej aktorce, która pozostawiła w żalu nie tylko bliskich, ale także swoich wielbicieli. To film o Annie Przybylskiej, dziewczynie, która swoją osobowością fascynowała ludzi i którą kochała cała Polska. Widzowie TVP z pewnością pamiętają ją jako uroczą sierżant Marylę Bakę z serialu „Złotopolscy” (emisja na kanałach TVP Seriale i Stopklatka), w którym grała na początku swojej kariery. Grała też doktor Karinę w serialu Polsatu „Daleko od noszy” (emisja w stacjach Polsat 1 i Comedy Central) (więcej tutaj). W ostatnim filmie pod tytułem „Bilet na Księżyc” (emisja w TVP1) w reżyserii Jacka Bromskiego zachwyciła rolą tancerki Haliny „Roksany” (więcej tutaj).

Film „Ania” zawierać będzie niepublikowane dotąd materiały filmowe oraz pełne emocji wspomnienia rodziny, przyjaciół i współpracowników aktorki. Wspólne chwile z Anną Przybylską wspominać będą m.in.: jej partner Jarosław Bieniuk, córka Oliwia Bieniuk, mama Krystyna Przybylska oraz siostra aktorki Agnieszka Kubera. Nie zabraknie opowieści związanych z jej życiem i karierą we wspomnieniach reżysera Radosława Piwowarskiego oraz wielu aktorów, m.in.: Anny Dereszowskiej, Katarzyny Bujakiewicz, Cezarego Pazury, Michała Żebrowskiego, Jana Englerta, Pawła Małaszyńskiego, Pawła Wawrzeckiego, Szymona Bobrowskiego, Piotra Szwedesa i Andrzeja Piasecznego „Piaska”.

W czwartek, 21 lipca br. Telewizja Polska zaprezentowała plakat filmu „Ania”.

- W mojej opinii film jest w większości radosny. Taki jak Ania. Będą jednak w nim też momenty smutne, trudne i wzruszające, bo wszyscy wiemy jak ta historia się skończyła

- mówi Krystian Kuczkowski.

- Ten plakat w naszej opinii najlepiej oddaje to jaka była Ania. Piękna, uśmiechnięta, szalona, dowcipna i ponad wszystko kochająca swoją rodzinę

- podkreśla Michał Bandurski.


Uroczysta premiera filmu odbyła się w środę, 5 października br. w Gdyni w kinie Helios (Agora), w ósmą rocznicę śmierci aktorki. Reżyserami i scenarzystami filmu są Michał Bandurski i Krystian Kuczkowski, autorzy dokumentów „Krzysztof Krawczyk - całe moje życie” (więcej tutaj) oraz „Maryla. Tak kochałam” (więcej tutaj), a autorem zdjęć jest Michał Tyszkiewicz „Tyszka”. Producentem filmu jest Paweł Gajewski.

Przypomnijmy, iż polskie filmy w telewizji znajdziecie w weekendowym wykazie satkurier.pl: „Przewodnik po polskich filmach w PL TV”, w dziale „Propozycje stacji TV” (więcej tutaj).
 
Anna Przybylska, Oliwia Bieniuk, Jan Bieniuk i Szymon Bieniuk na plakacie promującym kinową emisję filmu „Ania”, foto: TVP
Anna Przybylska, Oliwia Bieniuk, Jan Bieniuk i Szymon Bieniuk na plakacie promującym kinową emisję filmu „Ania”, foto: TVP


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Płyty - kino - gadżety


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...