reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

RTL nie sprzeda francuskiego M6

dodano: 2022-10-07 18:34
autor: RO | źródło: digitalfernsehen.de

M6 Grupa RTL nie sprzeda swoich udziałów we francuskiej spółce telewizyjnej M6. Po ostatnich nieudanych planach połączenia M6 z francuskim nadawcą TF1, pojawiło się pytanie, czy RTL zrezygnuje z własnych akcji M6. Notowana na giełdzie w Luksemburgu spółka RTL Group poinformowała, że zachowuje swoje 48,3% udziałów.

wort.lu
RTL Group


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
RTL Group jest częścią portfolio Bertelsmann. Szef RTL i Bertelsman, Thomas Rabe, powiedział, że Groupe M6 jest jedną z wiodących firm telewizyjnych w Europie. Dlatego strategia budowania silnych krajowych mediów ma być kontynuowana. Oczekuje się, że media będą wystarczająco duże, aby konkurować z amerykańskimi dostawcami transmisji strumieniowych.

We wrześniu br. właściciele RTL i Bouygues postanowili wycofać się z planów połączenia dwóch francuskich grup medialnych M6 i TF1. Powodem były nie akceptowalne środki zaradcze zaproponowane przez urząd ochrony konkurencji we Francji. W rezultacie strony uznały, że planowane połączenie straciło swoje uzasadnienie strategiczne.

Następnie Bertelsmann wystawił na sprzedaż swój francuski biznes telewizyjny M6, ale najwyraźniej wycofał się z tych zamiarów, gdy kilku przedsiębiorców przedstawiło swoją propozycję zakupu.

Jednak ze względu na ryzyko prawne i inne niepewności z procedurami zatwierdzania, podjęto decyzję, aby nie sprzedawać akcji w całości, ani nie zmniejszać ich udziału. Jednak prędzej czy później na europejskich rynkach telewizyjnych powinno dojść do konsolidacji, uważa RTL.

Źródło: digitalfernsehen.de 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

129 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

399 zł Więcej...