reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

CNN: rosyjscy hakerzy Killnet zakłócają 14 stron lotnisk w USA

dodano: 2022-10-10 19:58
autor: HP | źródło: CNN

DDOS Attack atak komputerowy 360px CNN twierdzi, że rosyjscy hakerzy z grupy Killnet zaatakowali 14 amerykańskich witryn największych lotnisk, w tym największego lotniska na świecie w Atlancie. Co najmniej 14 stron internetowych lotnisk w USA, w tym te największe, było niedostępnych rano w poniedziałek 10 października. Według CNN odpowiedzialność za to wzięli rosyjscy hakerzy z grupy Killnet, odpowiedzialni za takie ataki DDoS.

We are Killnet
Killnet piracki cyberatak DDoS 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kanał CNN zauważa, że ​​same podróże lotnicze nie zostały dotknięte cyberatakami hakerów z Rosji, ale problemy dotknęły pasażerów poszukujących informacji o lotach. W szczególności ataki hakerów były przedmiotem ataków na międzynarodowe lotnisko Hartsfield-Jackson w Atlancie (to największe lotnisko na świecie) i międzynarodowe lotnisko w Los Angeles.

- Oczywiście śledzimy to i nie ma obaw, że operacje zostaną zakłócone

– powiedział Kiersten Todt, szef sztabu amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Cyberbezpieczeństwa i Infrastruktury (CISA) w poniedziałek  10 października na konferencji poświęconej bezpieczeństwu w Sea Island w stanie Georgia.

W zeszłym tygodniu Killnet przyznał się do ataku DDoS na strony internetowe rządu USA.
Grupa jest również oskarżana o krótkie zablokowanie strony internetowej Kongresu USA w lipcu oraz cyberataki na litewskie organizacje po tym, jak Litwa zablokowała w czerwcu dostawy towarów do Kaliningradu. Trzeba przyznać, że takie ataki wyglądają na zwykłą dziecinadę" i wśród hakerów powinny być uznawane za ośmieszające samych hakerów, tym bardziej, gdy robią to Rosjanie.

Rodzaj cyberataku wykorzystywanego przez Killnet jest znany jako atak DDoS, w którym hakerzy w prymitywny sposób zalewają serwery komputerowe fałszywym ruchem sieciowym, aby je zablokować nadmierną ilością tzw. zapytań do serwera. W ten sposób następuje jego wyłączenie przez brak dostępu. Grupa Killnet regularnie informuje o atakach na zasoby internetowe krajów, które poprzez sankcje lub dostawy broni do Kijowa sprzeciwiają się rosyjskiej operacji specjalnej na Ukrainie. Więcej informacji o grupie Killnet jest tu.

Co ciekawe, grupa Killnet atakowała polskie witryny co najmniej 41 razy, w tym m.in. w lipcu policję i polskie porty lotnicze.
Jaki to ma sens? Żaden.

Źródło: cnn.com  securityaffairs.co 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Ataki komputerowe


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...