reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Dolny Śląsk: Zaginione skarby” na kanale History

dodano: 2022-10-11 16:14
autor: Łukasz Knapik | źródło: A+E Networks

History „Dolny Śląsk: Zaginione skarby” W październiku br. dokumentalno-rozrywkowy kanał History poleca swoim widzom szczególnie taką produkcję jak „Dolny Śląsk: Zaginione skarby”. 1. odcinek 1. sezonu tego polskiego programu wyemitowany zostanie premierowo we wtorek, 11 października br. o godz. 21:00. Jego prowadzącym będzie Łukasz Kazek z kanału History Hiking w serwisie YouTube.

History „Dolny Śląsk: Zaginione skarby”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, w nowym programie polskiej produkcji kanału History, Łukasz Kazek zabierze widzów w podróż w głąb mitów i legend dotyczących złota III Rzeszy ukrytych na Dolnym Śląsku, jednym z najbardziej tajemniczych i przepełnionych historią regionów Polski. Łukasz Kazek jest polskim dziennikarzem i popularyzatorem historii, autorem książek, prezenterem telewizyjnym i gospodarzem kanału History Hiking na platformie YouTube. W pierwszym odcinku programu Łukasz Kazek wybierze się tropem legendarnych, owianych tajemnicą złotych pociągów, którymi prawdopodobnie Niemcy wywozili złoto i inne kosztowności podczas II wojny światowej. Czy uda mu się natrafić na coś więcej niż tylko mity i domysły?

Program „Dolny Śląsk: Zaginione skarby” to kolejna lokalna produkcja kanału History w Polsce.

- Jak poznałem Łukasza w 2015 roku, to od razu miałem poczucie, że ma naturalny talent do opowiadania historii. Pracował jako przewodnik w wielu różnych muzeach na Dolnym Śląsku i jasne było, że to jest człowiek, który ma charyzmę. Szukaliśmy dla niego formy, w której on mógłby zaistnieć na ekranie. No i nie ma lepszej formuły dla Łukasza niż przygodowa. Polski Indiana Jones, który wchodzi do lochów, aby poznać tę historię, która została dawno pogrzebana

- mówi Krzysztof Dzięciołowski, producent nadzorujący programu.


W trzech odcinkach dokumentalnej serii Łukasz Kazek wyruszy na wyprawę z poszukiwaczami skarbów, przeprowadzi także wywiady z historykami i świadkami wydarzeń z końca II wojny światowej i ich potomkami. Czy uda mu się rzucić nowe światło na tajemnice złotych pociągów, zaginionego złota Wrocławia i skarbów ukrytych w Szczelinie Jeleniogórskiej?

- Dolny Śląsk jest taką krainą, gdzie cały czas mówi się o ukrytych skarbach. Ludzie, którzy przyjechali po wojnie mieszkali razem z Niemcami. Ci Niemcy opowiadali, co widzieli, co słyszeli. To wszystko powoduje, że ta legenda ukrywania skarbów poniemieckich cały czas jest na Dolnym Śląsku. Można powiedzieć, że nie ma takiej miejscowości na Dolnym Śląsku, w której nie mówiłoby się o ukrytych ciężarówkach, skrzyniach pełnych złota, diamentów czy pereł, czy wielu innych skarbach z okresu II wojny światowej. To cały czas tam żyje

- mówi Łukasz Kazek.


Jak zapowiada nadawca, w pierwszym odcinku Łukasz Kazek uda się tropem legendarnych złotych pociągów III Rzeszy, którymi podobno Niemcy wywieźli złoto, kosztowności i inne bezcenne przedmioty u schyłku II wojny światowej. Za wszelką cenę spróbuje znaleźć dowody na ich istnienie i zabierze widzów w tę ekscytującą podróż pełną nieoczekiwanych zwrotów akcji i zaskakujących odkryć.

Premiera programu „Dolny Śląsk: Zaginione skarby” odbędzie się we wtorek, 11 października br. o godzinie 21:00 na kanale History.
 
Łukasz Kazek w programie „Dolny Śląsk: Zaginione skarby”, foto: A+E Networks
Łukasz Kazek w programie „Dolny Śląsk: Zaginione skarby”, foto: A+E Networks


„Dolny Śląsk: Zaginione skarby” - sezon 1., emisja we wtorki (od 11 października 2022 roku) o godz. 21:00 na kanale History.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...