Iga Świątek z Qinwen Zheng w WTA San Diego

dodano: 2022-10-12 10:50
autor: Janusz Sulisz | źródło: CANAL+ Sport/satkurier.pl

Iga Świątek WTA 500 San Diego 2022 Zheng canalplus 360px Iga Świątek zagra z Qinwen Zheng w 2. rundzie turnieju WTA 500 w San Diego. Chinka wyeliminowała wyżej notowaną Garbinę Muguruzę. Hiszpanka poddała mecz przy wyniku 0:5 w pierwszym secie. Rozstawiona z numerem jeden Świątek rozpocznie rywalizację w Stanach Zjednoczonych od drugiej rundy. O triumf w San Diego finalistce zeszłotygodniowej imprezy w Ostrawie nie będzie jednak łatwo. W turnieju zagra aż 7 zawodniczek z pierwszej dziesiątki światowego rankingu. Transmisje z stacjach sportowych CANAL+ oraz w usłudze CANAL+ online.

CANAL+/satkurier.pl
Iga Świątek Zheng WTA 500 San Diego 2022 CANAL+ canalpus 760px

Kto pierwszą rywalką Świątek?
Pierwotnie pierwszą rywalką Igi Świątek miała być lepsza ze starcia Jelena Rybakina (26. WTA) - Garbine Muguruza (13. WTA). Na kilka godzin przed meczem w głównej drabince doszło jednak do zmiany, a chorą Rybakinę zastąpiła szczęśliwa przegrana z kwalifikacji, czyli Zheng (28. WTA). Korzystnie dla Chinki ułożyło się także samo spotkanie z Hiszpanką. Zawodniczka urodzona w Shiyan bez większych problemów wygrała pierwszych 5 gemów, po czym jej rywalka skreczowała.

Świątek mierzyła się z Zheng do tej pory tylko jeden raz.
W 1/8 finału tegorocznego wielkoszlemowego Rolanda Garrosa Polka, mimo przegranego pierwszego seta, wygrała 6:7 (5-7), 6:0, 6:2 w spotkaniu trwającym 2 godziny i 40 minut.