reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Korona Gór Polski” - nowy cykl w TVP HD

dodano: 2022-10-14 11:43
autor: Anita Kaźmierska | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP HD Od soboty, 15 października o godz. 16:10 TVP HD zaprasza na nowy program „Korona Gór Polski”. Razem z Martą Manowską, znaną prezenterką i miłośniczką podróży, widzowie zdobędą najpiękniejsze i najciekawsze góry naszego kraju, wyruszając w malowniczą wyprawę po najwyższych szczytach pasm górskich południowej Polski. Będą to szczyty, które warto zdobyć ze względu na unikatowe walory krajoznawcze, przyrodnicze, geologiczne i kulturowe, a także dlatego, że wspólnie tworzą Koronę Gór Polski.

TVP
Korona Gór Polski TVP HD Marta Manowska


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W 8-odcinkowej serii „Korona Gór Polski” autorzy programu przybliżą osiem wyjątkowych szczytów rozciągających się od Karkonoszy po Bieszczady – pokażą bogactwo ich przyrody oraz historię i kulturę lokalnych mieszkańców. Pierwsze góry, które zdobędzie Marta Manowska, to Śnieżnik, Łysica i Turbacz. W drodze na ich wierzchołki widzowie poznają charakterystyczną zabudowę polskich Sudetów, będą świadkami tradycyjnego wypasu owiec w Gorcach oraz odwiedzą opactwo na Świętym Krzyżu, które według tradycji, założył w Górach Świętokrzyskich sam Bolesław Chrobry.
 
Schronisko PTTK na Turbaczu
Widok ze szczytu Śnieżnika na Czarną Górę
Widok spod bazyliki na Świętym Krzyżu na bramę wschodnią i zabytkową dzwonnicę

Cykl „Korona Gór Polski” łączy podróże z odkrywaniem przepięknych regionów naszego kraju. Dzięki doświadczeniom Marty Manowskiej i informacjom zawartym w programie widzowie będą mogli zaplanować własne wyprawy i samemu zdobyć Koronę Gór Polski. Przyroda i relaks będą na wyciągnięcie ręki – „Korona Gór Polski” z Martą Manowską od 15 października w każdą sobotę o godz. 16:10 w TVP HD.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...