reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

NHK obniży opłaty o 10%

dodano: 2022-10-14 18:52
autor: RO | źródło: nhk.or.jp

NHK Japoński nadawca publiczny NHK planuje obniżyć opłaty licencyjne za dostęp do swoich kanałów w telewizji satelitarnej i naziemnej. Niższe opłaty powinny obowiązywać od października 2023 roku. We wtorek, 11 października br., rada nadzorcza NHK skorygowała swój plan zarządzania korporacyjnego na lata 2021-2023.

NHK
Zmiany w kanałach NHK


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Pomysł obniżenia opłaty licencyjnej został pierwszy raz zaproponowany w styczniu 2021 roku, a zarząd NHK zgodził się z tym pomysłem i zaproponował jego realizację w trakcie roku podatkowego 2022.

Aby stworzyć odchudzony, ale silne i nowe media, NHK zaoszczędzi ponad 100 mln dolarów poprzez usprawnienie pobierania opłat w roku podatkowym 2022. Do 2023 obniży również łączne koszty operacyjne o 378 mln dolarów. Jednocześnie NHK skoncentruje swoje zasoby zarządzania na wysokiej jakości produkcję i zróżnicowaną treść programu.

Oczekiwaniem jest zmniejszenie budżetu NHK do około 4 mld dolarów w 2027 roku z około 4,73 mld dolarów w bieżącym roku.

NHK spodziewa się osiągnąć te cele i aby podzielić się korzyściami płynącymi z trwających reform strukturalnych z widzami, postanowiło obniżyć opłaty. Obniżka o 10% będzie największa w historii.

Plan reformy obejmuje również przegląd kanałów satelitarnych.
Wprowadzone zostaną nowe (odświeżone) kanały BS4K i BS2K, a jeden z kanałów satelitarnych 2K zostanie wycofany w marcu 2024.

Prezes NHK, Maeda Terunobu, powiedział na konferencji prasowej, że przy rosnących cenach w skali globalnej, NHK zwiększy swoje wysiłki, aby w największym stopniu zmniejszyć obciążenie finansowe widzów.

NHK planuje zasięgnąć opinii publicznej na temat planu reform do 10 listopada. Do stycznia uwzględni opinie i zmodyfikuje swój plan biznesowy.

Źródło: nhk.or.jp 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

449 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

629 zł Więcej...