reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Krajobrazy w listopadzie w Polsat Viasat Nature

dodano: 2022-10-13 23:00
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat Nature W listopadzie br. kanał telewizyjny Polsat Viasat Nature poleca swoim widzom takie programy jak „Fukushima: przyroda po katastrofie” i „Weterynarz z Yorkshire” (sezon 11.), w ramach pasma „Jesień z Ameryką Południową” takie produkcje jak „Najdziksza Ameryka Łacińska”, „Świat przyrody - jaguary: brazylijskie superkoty”, „Rzeczne potwory”, „Gujana: ostatni raj” i „Dzika Ameryka Łacińska”, a w ramach pasma „Strefa jurajska” takie programy jak „Gdy wieloryby chodziły po lądzie”, „Dinozaur: sprawa sprzed 100 milionów lat” i „Początek epoki ssaków”.

Polsat Viasat Nature


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Listopad 2022 roku w ofercie kanału Polsat Viasat Nature:

„Fukushima: przyroda po katastrofie” („Fukushima: Nature in the Danger Zone”)
emisja: w sobotę, 5 listopada br. o 21:00

Na wschodnim wybrzeżu Japonii leżą miasta opuszczone przez ludzi po fatalnej w skutkach katastrofie nuklearnej w elektrowni Fukushima w 2011 roku. Jest to obszar uważany za nienadający się do życia - ale zamieszkujące go zwierzęta są innego zdania. W programie widzowie zobaczą, jak wygląda życie w strefie katastrofy nuklearnej. Razem z międzynarodową grupą ekspertów widzowie będą badać zwierzęta, które wbrew wszelkim przeciwnościom żyją i rozmnażają się w toksycznym środowisku. Wspólnie spróbują zrozumieć wszystko to, co w Fukushimie dzikie, niebezpieczne i zaskakujące.

„Jesień z Ameryką Południową”:
emisja: od poniedziałku do piątku (od 7 listopada br.) o 8:50
Jak zapowiada nadawca, wybraliśmy najpiękniejsze krajobrazy, najbardziej zabójcze drapieżniki i najbardziej niezwykłe historie dzikich zwierząt, jakie ma do zaoferowania Ameryka Południowa, od najgłębszych lasów deszczowych w „Najdzikszej Ameryce Łacińskiej” (więcej tutaj), po najbardziej skrytego dzikiego kota - jaguara („Świat przyrody - jaguary: brazylijskie superkoty” - więcej tutaj) - i tajemnicze wodne stworzenia w „Rzecznych potworach" (więcej tutaj). Kanał Polsat Viasat Nature zaprasza także na premiery programów „Gujana: ostatni raj” i „Dzika Ameryka Łacińska”.

„Jesień z Ameryką Południową”:
„Dzika Ameryka Łacińska” („Wild LatAm”)
emisja: od poniedziałku do piątku (od 7 listopada br.) o 21:00

Ameryka Południowa, Ameryka Środkowa i Meksyk - razem wzięte - tworzą unikatowe środowisko ekologiczne; Andy i dorzecze Amazonki sąsiadują z najsuchszą pustynią, najbardziej rozległymi lodowcami i najmniej zbadanymi lasami i dżunglami na świecie. Program pokazuje bogactwo dzikiej przyrody Ameryki Południowej, jej najciekawsze ekosystemy i najlepiej strzeżone tajemnice; widzowie zobaczą żywy portret najbardziej zróżnicowanych biologicznie siedlisk, które zamieszkują tysiące najróżniejszych zwierząt - kolorowych i doskonale zakamuflowanych, samotnych myśliwych, żyjących w ogromnych społecznościach ptaków wędrownych i najbardziej jadowitych węży.

„Jesień z Ameryką Południową”:
„Gujana: ostatni raj” („Last Eden: Guyana”)
emisja: we wtorek, 8 listopada br. o 22:05

Widzowie towarzyszą dokumentaliście dzikiej przyrody i biologowi, Danowi O'Neillowi, podczas ekspedycji w głąb dziewiczych lasów Gujany; wzdłuż rzeki, nad którą zatrzymał się czas aż do raju, w którym żyje mnóstwo dzikich zwierząt. To miejsce, gdzie ludzie nigdy się nie zapuszczają, a zwierzęta nie wiedzą, co to strach - ale teraz ten dziewiczy świat jest zagrożony. Aby dotrzeć do celu - ujścia rzeki Rewa - Dan O'Neill musi przebyć śmiertelnie niebezpieczne wodospady, przedzierać się przez gęste podszycie i przetrwać w lesie deszczowym. Czy ta wyprawa może być ostatnią szansą Dana O'Neilla na zbadanie lasu niezmienionego od 150 lat i sfilmowanie wszystkich tych niesamowitych zwierząt, zanim będzie za późno?

„Strefa jurajska”:
emisja: w soboty (od 12 listopada br.) o 20:00
Kanał Polsat Viasat Nature zaprasza na ekscytującą podróż w czasie do świata, w którym wciąż żyją potężne dinozaury, chodzące wieloryby i ogromne mamuty włochate. Dzięki filmom „Gdy wieloryby chodziły po lądzie”, „Dinozaur: sprawa sprzed 100 milionów lat”, „Początek epoki ssaków” i innym, widzowie mogą wyobrazić sobie te niezwykłe stworzenia i przyjrzeć się ich codziennemu życiu. Tylko nie podchodźcie za blisko (więcej tutaj).

„Weterynarz z Yorkshire” 11 („The Yorkshire Vet” 11)
emisja: od niedzieli, 20 listopada br. o 18:00

Dramaty i żarty, śmiech i łzy: wracamy do dwóch pełnych życia klinik weterynaryjnych. Peter Wright - który był uczniem Jamesa Herriota - dziś prowadzi przychodnię swojego mentora w Thirsk. Jego były partner, Julian Norton, pracuje w pobliskim Boroughbridge. Peter Wright i Julian Norton, z pomocą swoich współpracowników, zajmują się - co rzadkie w dzisiejszych czasach - zarówno zwierzakami domowymi, jak zwierzętami gospodarskimi i dzikimi. Ale w ich pracy ważni są także ludzie: przez całą serię przewija się plejada barwnych postaci, od dzieci i miłych starszych pań, po konkretnych, małomównych i prostolinijnych farmerów. Razem z lekarzami widzowie odwiedzą najbardziej odległe farmy położone w pięknych krajobrazach Yorkshire. Niezależnie od pogody weterynarze kontynuują tradycję Jamesa Herriota: leczą wszystkie stworzenia duże i małe (więcej tutaj).
 
Peter Wright w programie „Weterynarz z Yorkshire”, foto: Viasat World
Peter Wright w programie „Weterynarz z Yorkshire”, foto: Viasat World


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

389 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...