reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Poszukiwacze światła. Różaniec młodych” w TVP

dodano: 2022-10-15 15:01
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP3 TVP 3 Trójka „Poszukiwacze światła. Różaniec młodych” W niedzielę, 16 października br. o godz. 20:30 na kanale TVP3 i o godz. 20:50 w stacji TVP2 wyemitowany zostanie premierowo program „Poszukiwacze światła. Różaniec młodych”. To program zrealizowany przez TVP3 Kielce na 22. „Dzień Papieski”. W scenerii kieleckiej Bazy Zbożowej młodzi ludzie spotkali się na wspólnej modlitwie różańcowej. Na scenie wystąpili Marta Ławska, Michał Bukowski „PAX” („Studio Raban” - emisja w TVP1 i TVP3 Opole) i Arkadiusz Potempa „Arkadio” („Ocaleni” - emisja w TVP1 i TVP3).

TVP3 TVP 3 Trójka „Poszukiwacze światła. Różaniec młodych”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Jan Paweł II zawsze marzył o tym, żeby się spotykać z młodymi ludźmi tam, gdzie oni żyją. To jest metoda ewangelizacji, którą staramy się stosować. „Tajemnice Światła”, które będziemy odmawiać to młode tajemnice, mają zaledwie dwadzieścia lat - tak jak ci, którzy będą się z nami modlić

- tak o wydarzeniu mówi Michał Legan, kierownik Redakcji Katolickiej Telewizji Polskiej.


Każda z odmawianych tajemnic stała się pretekstem do opowiedzenia innej historii. Swoimi świadectwami podzielili się m.in.: 21-letni podopieczny Ośrodka San Damiano w Chęcinach, który opowiedział o trudach walki z nałogami, twórcy bloga „Ukochaj” oraz 16-letnia uchodźczyni, której modlitwa różańcowa towarzyszyła w ucieczce z ogarniętej wojną Ukrainy. Teraz nastolatka pomaga rodakom, którzy bezpieczną przystań znaleźli w Świętokrzyskiem (więcej tutaj).

Z okazji 20-lecia wprowadzenia do modlitwy różańcowej, przez świętego Jana Pawła II (Karol Wojtyła), „Tajemnic Światła”, w czasie spotkania rozważane będą słowa papieża. Tego zadania - w formie freestyle’u - podjął się raper Arkadio, znany m.in. z programu „Ocaleni” (emisja w TVP1 i TVP3 - więcej tutaj).

- Freestyle to taka improwizacja słowna, która dzieje się gdzieś w danej myśli „na żywo”. Raperzy mówią, że jakie życie, taki rap i tak było też w moim życiu. Odkąd się zmieniło, mój rap zaczął wyrażać relację z tym, który u góry

- podkreśla raper.


Program poprowadzi Michał Bukowski „PAX” - prezenter „Studia Raban” (emisja w TVP1 i TVP3 Opole - więcej tutaj) oraz wokalista chrześcijańskiego zespołu hip-hopowego Muode Koty.

- Poszukiwaczami światła jesteśmy my, czyli młodzi ludzie, którzy gromadzą się wokół różańca. Chcemy się wspólnie się modlić i przekazywać wszystkim widzom niesamowitą energię

- informuje nadawca.


„Poszukiwacze światła. Różaniec młodych” - emisja w niedzielę, 16 października 2022 roku o godz. 20:30 w TVP3 i o godz. 20:50 w TVP2.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 690 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...