reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

20.10 orzeczenie sądu w sprawie TF1 i Canal+

dodano: 2022-10-16 09:42 | aktualizacja: 2022-10-16 10:07
autor: RO | źródło: telesatellite.com

TNTSAT TNT SAT W czwartek, 20 października br. dwóch francuskich gigantów medialnych TF1 i Canal+ ponownie spotka się przed sędzią, by wysłuchać orzeczenia Sądu Apelacyjnego w Paryżu. Tego dnia minie 50 dni od przerwania nadawania kanałów TF1, TFX, TMC, TF1 Séries Films i LCI na platformach Canal+ i TNT Sat. Przypomnijmy, że TF1 zażądało od Canal+ kwotę 13 mln euro za dystrybucję kanałów i usługi MYTF1.

https://www.fransat.fr/actualites/telespectateurs-tntsat-ou-canal-par-satellite-comment-retrouver-la
TF1, TMC, TFX, TF1 Séries Films i LCI


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nacisk grupy TF1 jest duży, ponieważ jego widownia gwałtownie spadła po wyłączeniu kanałów z kluczowych ofert Canal+ i TNT Sat. 20 października pozostanie tylko miesiąc do rozpoczęcia Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Katar 2022 - bardzo ważnego wydarzenia sportowego dla TF1 pod względem oglądalności, a tym samym przychodów z reklam.

Ostatnie spotkanie w sądzie 6 października zakończyło się fiaskiem dla TF1, któremu nie udało się zmusić Canal+ do zawarcia nowej umowy handlowej na jego warunkach. Nowa umowa to ponad 50-procentowy wzrost ceny za dystrybucję kanałów. Canal+ nie zgadza się z tą propozycją, gdyż musiałby podwyższyć ceny dla swoich abonentów.

Bezpośrednia konkurencja dla TNT Sat, obsługiwana przez operatora Eutelsat platforma Fransat, skorzystała na tym sporze i zamieściła na swojej stronie internetowej procedurę szybkiego odzyskania dostępu do kanałów poprzez przejście na ofertę satelitarną Fransat. Potencjalny użytkownik musi zakupić certyfikowany odbiornik lub moduł CAM CI+ z kartą dostępu i przekierować antenę na satelitę Eutelsat 5 West B (5°W).

 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

249 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-7/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-7/2023

12 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...