reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

20.10 orzeczenie sądu w sprawie TF1 i Canal+

dodano: 2022-10-16 09:42 | aktualizacja: 2022-10-16 10:07
autor: RO | źródło: telesatellite.com

TNTSAT TNT SAT W czwartek, 20 października br. dwóch francuskich gigantów medialnych TF1 i Canal+ ponownie spotka się przed sędzią, by wysłuchać orzeczenia Sądu Apelacyjnego w Paryżu. Tego dnia minie 50 dni od przerwania nadawania kanałów TF1, TFX, TMC, TF1 Séries Films i LCI na platformach Canal+ i TNT Sat. Przypomnijmy, że TF1 zażądało od Canal+ kwotę 13 mln euro za dystrybucję kanałów i usługi MYTF1.

https://www.fransat.fr/actualites/telespectateurs-tntsat-ou-canal-par-satellite-comment-retrouver-la
TF1, TMC, TFX, TF1 Séries Films i LCI


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nacisk grupy TF1 jest duży, ponieważ jego widownia gwałtownie spadła po wyłączeniu kanałów z kluczowych ofert Canal+ i TNT Sat. 20 października pozostanie tylko miesiąc do rozpoczęcia Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Katar 2022 - bardzo ważnego wydarzenia sportowego dla TF1 pod względem oglądalności, a tym samym przychodów z reklam.

Ostatnie spotkanie w sądzie 6 października zakończyło się fiaskiem dla TF1, któremu nie udało się zmusić Canal+ do zawarcia nowej umowy handlowej na jego warunkach. Nowa umowa to ponad 50-procentowy wzrost ceny za dystrybucję kanałów. Canal+ nie zgadza się z tą propozycją, gdyż musiałby podwyższyć ceny dla swoich abonentów.

Bezpośrednia konkurencja dla TNT Sat, obsługiwana przez operatora Eutelsat platforma Fransat, skorzystała na tym sporze i zamieściła na swojej stronie internetowej procedurę szybkiego odzyskania dostępu do kanałów poprzez przejście na ofertę satelitarną Fransat. Potencjalny użytkownik musi zakupić certyfikowany odbiornik lub moduł CAM CI+ z kartą dostępu i przekierować antenę na satelitę Eutelsat 5 West B (5°W).

 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 199 zł Więcej...