reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Hot Bird 13F na orbicie [wideo]

dodano: 2022-10-16 10:30 | aktualizacja: 2022-10-17 10:29
autor: RO | źródło: Eutelsat/parabola.cz/spaceflightnow

Eutelsat Hot Bird 13F satelita hotbird 360px Eutelsat, najstarszy operator satelitarny na rynku europejskim, z ponad 30-letnim doświadczeniem nadawczym, ogłosił, że satelita Eutelsat Hot Bird 13F został pomyślnie wystrzelony na orbitę geostacjonarną przez amerykańską firmę z sektora kosmicznego SpaceX. Do wyniesienia doszło rakietą nośną Falcon 9 z pola startowego SLC-40 kosmodromu Cape Canaveral na Florydzie (USA) dnia 15 października br. o godz. 1:22 czasu wschodniego, co odpowiada 7:22 rano czasu środkowoeuropejskiego (polskiego).

eutelsat.com
Eutelsat Hot Bird 13F - wyniesienie w kosmos 15.10.2022 z Cape Canaveral na Florydzie


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Oddzielenie całkowicie elektrycznego satelity nastąpiło w 35. minucie lotu, a inicjalizacja systemów statku kosmicznego została pomyślnie zakończona w ciągu 3 godzin.

Eutelsat Hot Bird 13F to jeden z dwóch satelitów zbudowanych przez Airbus Defence and Space. Jednostka oznaczona numerem 13F jest oparta na innowacyjnej platformie telekomunikacyjnej Eurostar Neo, opracowanej w ramach projektu partnerskiego Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) z firmą Airbus, mającego na celu wspieranie innowacji i konkurencyjności w europejskim przemyśle kosmicznym.

Po wejściu na orbitę i osiągnięciu docelowej pozycji 13°E, satelita Eutelsat Hot Bird 13F wraz z bliźniaczym Eutelsat Hot Bird 13G (jego wyniesienie odbędzie się w innym terminie), przejmie transmisję ponad tysiąca kanałów telewizyjnych do gospodarstw domowych w Europie, Afryce Północnej i na Bliskim Wschodzie. Ponadto satelity będą oferować zaawansowane funkcje w zakresie ochrony i trwałości sygnału uplink.

Dwa nowe satelity zastąpią starsze jednostki Eutelsat Hot Bird 13B, Eutelsat Hot Bird 13C i Eutelsat Hot Bird 13E na flagowej pozycji orbitalnej 13°E. Z konstelacji satelitarnej korzystają polskie platformy Polsat Box i Canal+.
 

Gratulacje dla Eutelsat, Airbus i SpaceX za udane wyniesienie satelity Eutelsat Hot Bird 13F na orbitę geostacjonarną. Satelita ten zapewnia najnowsze zasoby technologiczne nowej platformy Eurostar Neo na naszej wiodącej pozycji 13°E i potwierdza wieloletnie partnerstwo między firmami Airbus i Eutelsat

- powiedział dyrektor techniczny Eutelsat, Pascal Homsy.Źródło: eutelsat.com  parabola.cz 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

339 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

279 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 250 zł Więcej...