reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Gazeta.pl: Relacje z Ukrainy w technologii VR 360°

dodano: 2022-10-18 10:05
autor: Łukasz Knapik | źródło: Agora

gazeta.pl ukrayina.pl Outriders „Jeden dzień w...” Od wtorku, 18 października br. przez najbliższe kilka dni redakcje serwisu ukrayina.pl i portalu gazeta.pl (Agora) zapraszają czytelników do odwiedzenia ukraińskich miast (Kijów, Odessa, Krzywy Róg, Dniepr, Zaporoże i Mikołajów) w towarzystwie reporterów z kolektywu Outriders. W ramach projektu „Jeden dzień w...” 5-osobowy zespół z Polski we współpracy z ukraińskimi reporterami pokaże rzeczywistość Ukrainy w czasie wojny za pomocą materiałów stworzonych z wykorzystaniem technologii VR 360°. Wideoreportaże będą promowane na stronach głównych serwisu ukrayina.pl oraz portalu gazeta.pl. Wydarzenie odbędzie się w związku z trwającym atakiem wojskowym Rosji na Ukrainę.

gazeta.pl ukrayina.pl Outriders „Jeden dzień w...”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak czytamy w opisie, „Jeden dzień w...” to nieoczywista opowieść o miastach, w których toczy się wojna. Reporterzy Outriders odwiedzą ich sześć: Kijów, Odessę, Krzywy Róg, Dniepr, Zaporoże i Mikołajów. W każdym z nich pokażą różne miejsca - takie, w których życie wydaje się toczyć swoim rytmem i takie, w których wyraźnie widać ślady po bombardowaniach. Do przybliżenia czytelnikom konkretnych miejsc i obiektów w różnych częściach Ukrainy wykorzystana została technologia VR, dzięki której odbiorcy mogą z bliska zobaczyć złożoną sytuację, w jakiej trwają mieszkańcy pogrążonego w wojnie kraju.

- Wojna trawi Ukrainę ponad 220 dni. Jej mieszkańcy rano odprowadzają dzieci do przedszkola, a chwilę później muszą uciekać do schronów. Projekt reporterów Outriders realizowany przy wsparciu ukrayina.pl odważnie i z bliska pokazuje ludzi, którzy mierzą się z bestialską siłą wojny. Ukraina nie może zostać sama, dlatego rolą dziennikarzy jest przypominać odwagę i niezłomność jej mieszkańców

- mówi Łukasz Kijek, szef projektu ukrayina.pl i dyrektor do spraw partnerstw gazeta.pl.


Wideoreportaże z ukraińskich miast będą promowane na stronach głównych serwisu ukrayina.pl oraz portalu gazeta.pl. Przez najbliższe dni ich redakcje będą publikowały relacje z poszczególnych miast wraz z przekierowaniem na stronę „Jeden dzień w...”, a także zapowiedzi dotyczące kolejnych miejsc pokazywanych w projekcie.

- Miasta, w których będziemy pracować, są regularnie atakowane. Informacje pozyskiwane przez dziennikarzy i dziennikarki bezpośrednio z takich miejsc są nam potrzebne, tym bardziej, że pomimo niebezpieczeństwa wciąż toczy się w nich normalne życie. To właśnie chcemy pokazać, wykorzystując do tego technologię

- mówi Jakub Górnicki, koordynator projektu z Outriders.


Projekt „Jeden dzień w...” to kolejna współpraca gazeta.pl z Outriders. Dotychczas reporterzy kolektywu dostarczali portalowi materiały z Ukrainy w formie podcastów, a redakcje współpracowały także przy nagradzanym projekcie „#WizaDonikąd”/„#VisaToNowhere”, opisującym losy osób, które z różnych miejsc ruszyły przez Białoruś na Zachód, oraz projekcie „Białoruskie domino” o wyborach prezydenckich na Białorusi.

„Jeden dzień w...” - emisja na stronach ukrayina.pl i gazeta.pl.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VR 360°


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

339 zł Więcej...