reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wyrok Sądu Apelacyjnego w sprawie TF1 i Canal+

dodano: 2022-10-20 16:52
autor: RO | źródło: telesatellite.com

Sąd W czwartek, 20 października br. odbyła się rozprawa w Sądzie Apelacyjnym na wniosek francuskiego nadawcy TF1 do sprawy przeciwko Canal+. Wyrok paryskiego sądu jest taki, że Canal+ nie jest zobowiązany do wznowienia emisji kanałów TF1, TFX, TMC, TF1 Séries Films i LCI w platformach TNT Sat i Canal+ we Francji.

Kanały TF1, TF1 Séries Films, LCI, TFX i TMC
Kanały TF1, TF1 Séries Films, LCI, TFX i TMC


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Uruchomienie niekodowanych kanałów TF1 na tej samej pozycji orbitalnej, z której działają Canal+ i TNT Sat, powinno odbiorcom zapewnić alternatywne rozwiązanie odbioru utraconych kanałów z powodu sporu handlowego między TF1 i Canal+. Jednak rodzi się problem w odniesieniu do posiadaczy praw, ponieważ TF1 nie nabywa programów do transmisji nieszyfrowanej na całą Europę, dlatego kanały są zaszyfrowane nawet w usłudze Fransat (wcześniej też w TNT Sat), aby ograniczyć odbiór tylko do Francji. Ponadto TF1 musi szeroko komunikować, aby wyjaśnić użytkownikom sprzętu, jak znaleźć brakujące kanały z satelity Astra 19,2°E.

Według firmy Médiamétrie specjalizującej się w pomiarach oglądalności i badaniach mediów audiowizualnych, dla grupy TF1 potrzebne jest znalezienie szybkiego rozwiązania, ponieważ jej widownia ucierpiała.

Canal+ z zadowoleniem przyjęło decyzję Sądu Apelacyjnego i w dalszym ciągu wyraża chęć zapłaty tylko za usługi o wartości dodanej związane z kanałami telewizyjnymi na uczciwych, zrównoważonych i przejrzystych zasadach. Canal+ potwierdziło gotowość do natychmiastowego wznowienia nadawania bezpłatnych kanałów Groupe TF1 w ofercie TNT Sat, gdy tylko zostanie osiągnięte porozumienie w tej sprawie. Tu problem jest duży, bo każda strona tego sporu staje przy swoim stanowisku.

Przypomnijmy, że TF1 domaga się wyższych opłat dystrybucyjnych za swoje programy, zwiększonych o ponad 50%. Tak duży wzrost kwestionuje Canal+, który twierdzi, że nie musi płacić za darmowe kanały naziemnej telewizji cyfrowej, a ponadto, jeżeli przyjąłby nowe warunki, to musiałby przenieść podwyżkę na swoich abonentów. Canal+ oskarżyło grupę TF1 o „nadużycie pozycji dominującej” i „praktyki dyskryminacyjne”.

W komunikacie prasowym Groupe TF1 wyraziło ubolewanie nad decyzją sądu i przypomniało o sposobach odbierania swoich kanałów, nie wspominając o transmisji przez satelitę Astra w systemie nieszyfrowanym (FTA) i w wysokiej rozdzielczości (HD). Oznacza to, że nadawanie TF1, TFX, TMC, TF1 Séries Films i LCI odbywa się nieoficjalnie (tzn. nie jest potwierdzone przez nadawcę). Transmisję realizuje Globecast (Groupe Orange).

Parametry techniczne:
Astra 1L (19,2°E)
tp. 12 (11,377 GHz, pol. V, SR: 22000, FEC: 2/3; DVB-S2 / 8PSK)
Kodowanie: brak ( FTA )

Źródło: telesatellite.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Opticum T-BOX DVB-T2 H.265 HEVC HbbTV

Najnowszy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 i obsługą HbbTV marki Opticum...

289 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

99 zł Więcej...