KMŚ: Łomża Industria Kielce - FC Barcelona w półfinale

dodano: 2022-10-21 12:32 | aktualizacja: 2022-10-22 16:58
autor: Jerzy Kruczek | źródło: tvpsport.pl

IHF Super Globe Łomża Industria Kielce facebook.com/kielcehandball Łomża Industria Kielce awansowała do półfinału Klubowych Mistrzostw Świata w piłce ręcznej. Jej zmagania w turnieju o tytuł najlepszego zespołu globu można oglądać w TVP Sport. Już w sobotę 22 października o godz. 19:30 klub z Kielc zagra z FC Barceloną.

facebook.com/kielcehandball
IHF Super Globe Łomża Industria Kielce facebook.com/kielcehandball

To 15. w historii edycja Klubowych Mistrzostw Świata piłkarzy ręcznych. Tylko raz zdarzyło się, że trofeum zdobył zespół spoza Europy (Al-Sadd w 2002 roku). Dziewięć razy triumfowały hiszpańskie drużyny, a czterokrotnie ekipy z Niemiec.

Przed rokiem najlepsi okazali się szczypiorniści SC Magdeburg. Teraz będą bronić tytułu, jako jeden z czterech przedstawicieli Starego Kontynentu. Innymi są FC Barcelona Handbol (zwycięzca Ligi Mistrzów), SL Benfica (zwycięzca Ligi Europejskiej) oraz Łomża Industria Kielce.

Mistrzowie Polski otrzymali „dziką kartę” jako drugi zespół Champions League 2021/22. Polski klub ma już na koncie występ w KMŚ. Sześć lat temu zajął trzecie miejsce.

Zawodnicy Tałanta Dujszebajewa trafili do grupy C, gdzie pokonali Al Kuwait, który wygrał azjatycką LM, a także brazylijski Handebol Taubate, czyli najlepszą ekipą Ameryki Południowej i Środkowej.

Zwycięzcy czterech grup zmierzą się potem w sobotnich półfinałach. Kielczanie będą mieli okazję do rewanżu za finał LM, w którym przegrali z Barceloną. W weekend będą też rozgrywane spotkania o miejsca 5-8 oraz 9-12. Finał odbędzie się w niedzielę 23 października. Gospodarzem turnieju IHF Super Globe jest miasto Dammam w Arabii Saudyjskiej.

17:00 SC Magdeburg – Al Ahly, półfinał, tvpsport.pl

19:30 Łomża Industria Kielce – FC Barcelona, półfinał, TVP Sport (od 2. połowy, od 20:20), tvpsport.pl