reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP World pojawi się w naziemnej telewizji w Polsce

dodano: 2022-10-21 16:48
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP Kultura Od poniedziałku, 24 października br. Telewizja Polska wprowadzi zmiany w swoim portfolio kanałów w ramach testowego multipleksu DVB-T2/HEVC Telewizji Polskiej (MUX TVP) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC). Z oferty tego multipleksu wycofana zostanie stacja TVP Kultura HD, a w jej miejscu dostępny będzie kanał TVP World.

TVP World


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Obecnie program TVP Kultura HD dostępny jest na multipleksie testowym Telewizji Polskiej na pozycji numer 83. Od poniedziałku, 24 października br. miejsce to zajmie całodobowy, anglojęzyczny kanał informacyjny Telewizji Polskiej - TVP World (więcej tutaj i tutaj). Stację TVP Kultura wciąż będzie można oglądać w jakości HD na 30. pozycji ósmego multipleksu (MUX 8) naziemnej telewizji cyfrowej (więcej tutaj).

Dodajmy, że fakt pojawienia się kanału TVP World w ramach multipleksu testowego DVB-T2/HEVC Telewizji Polskiej można uznać za powrót tej stacji do naziemnej oferty w Polsce. Stacja ta bowiem zaraz po starcie w 2021 roku nadawała jako pasmo w godzinach nocnych w ramach obecnej na multipleksie trzecim (MUX 3) stacji TVP Info HD (więcej tutaj).

Kanał TVP World dostępny jest obecnie naziemnie w takich krajach, jak Estonia (więcej tutaj), Litwa (więcej tutaj) i Wielka Brytania (więcej tutaj).

TVP Kultura to kanał o profilu ogólnym. W jego ofercie widzowie znajdą filmy, seriale, programy rozrywkowe, koncerty, spektakle, dokumenty, reportaże, programy informacyjne czy publicystyczne. Stacja rozpoczęła nadawanie w 2005 roku. W 2019 roku Telewizja Polska uruchomiła kanał TVP Kultura w wysokiej rozdzielczości (TVP Kultura HD). Wersje SD i HD kanału mają identyczne ramówki (więcej tutaj i tutaj).

TVP World to kanał z portfolio Telewizji Polskiej, który rozpoczął nadawanie w 2021 roku. Stacja nadaje w języku angielskim. Kanał powstał w wyniku przekształcenia funkcjonującego na rynku od 2018 roku projektu Poland In. W ramówce TVP World widzowie znajdą programy informacyjne i publicystyczne, prezentujące informacje o wydarzeniach w kraju i na świecie. Przypomnijmy, iż wcześniej zapowiadano start kanału pod nazwą Poland 24, także bazującego na projekcie Poland In, oraz wspólną stację publicznych nadawców państw Grupy Wyszehradzkiej (Polski, Czech, Słowacji i Węgier) pod marką V4 TV. Do uruchomienia Poland 24 i V4 TV jednak nie doszło (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii NTC w Polsce


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

99 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...