reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Brigitte Bardot cudowna” - film TVP w kinach

dodano: 2022-10-21 19:33
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP Dystrybucja Kinowa „Brigitte Bardot cudowna” Od piątku, 21 października br. w kinach widzowie będą mogli oglądać polski film „Brigitte Bardot cudowna”, którego bohaterką jest aktorka Brigitte Bardot. Producentem filmu jest Stowarzyszenie Angelus Silesius, producentem wykonawczym Domino Film, koproducentami są TVP, Centrum Technologii Audiowizualnych (CeTA) i Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny (FINA), wsparcia finansowego udzielili Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF) i miasto Katowice, a dystrybutorem jest TVP Dystrybucja Kinowa. Występują Joanna Opozda, Magdalena Różczka, Weronika Rosati, Gabriela Chojecka, Katarzyna Dynowska, Monika Szomko, Kacper Olszewski, Andrzej Grabowski i Tomasz Sapryk.

TVP Dystrybucja Kinowa „Brigitte Bardot cudowna”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Od piątku, 21 października br. Telewizja Polska zaprasza do kin na film pod tytułem „Brigitte Bardot cudowna”, w reżyserii Lecha Majewskiego. Film opowiada historię opartą na motywach podróży Telemacha w poszukiwaniu ojca. Telewizja Polska jest koproducentem i dystrybutorem filmu.

„Brigitte Bardot cudowna” to historia oparta na motywach podróży Telemacha w poszukiwaniu ojca, podobnie jak i u Homera, pełna jest spotkań z postaciami mitycznymi, znajdując analogie w mitologii współczesnej kultury masowej i politycznej. Połowa XX wieku w Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. Adam (w tej roli Kacper Olszewski) mieszka z matką (Magdalena Różczka), którą niepokoją funkcjonariusze Urzędu Bezpieczeństwa (UB). Ojciec Adama bronił Albionu jako pilot podczas II wojny światowej i przepadł bez wieści. Do Adama przychodzą od ojca paczki i kartki pocztowe, ale Adam, który nigdy go nie widział, podejrzewa, że paczki przysyła ktoś inny. W szkole bezustannie marzy, że któregoś dnia ojciec wyląduje na zakurzonym boisku i wznieci tuman pyłu, z którego wyłoni się żywy, bohaterski i wspaniały.

„Brigitte Bardot cudowna” - o filmie - scenariusz i reżyseria: Lech Majewski, zdjęcia: Paweł Tybora i Lech Majewski, występują: Joanna Opozda, Magdalena Różczka, Weronika Rosati, Gabriela Chojecka, Katarzyna Dynowska, Monika Szomko, Adam Fidusiewicz, Piotr Machalica, Bogdan Kalus, Eryk Lubos, Kacper Olszewski, Andrzej Grabowski i Tomasz Sapryk, produkcja: Stowarzyszenie Angelus Silesius, koprodukcja: Centrum Technologii Audiowizualnych, Telewizja Polska i Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny, dystrybucja: TVP Dystrybucja Kinowa.

Przypomnijmy, iż polskie filmy w telewizji znajdziecie w weekendowym wykazie satkurier.pl: „Przewodnik po polskich filmach w PL TV”, w dziale „Propozycje stacji TV” (więcej tutaj).
 
Joanna Opozda i Kacper Olszewski na plakacie promującym kinową emisję filmu „Brigitte Bardot cudowna”, foto: TVP
Joanna Opozda i Kacper Olszewski na plakacie promującym kinową emisję filmu „Brigitte Bardot cudowna”, foto: TVP


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Płyty - kino - gadżety


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...