reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Call to Earth Day 2022” w CNN International

dodano: 2022-10-23 14:02 | aktualizacja: 2022-10-24 00:21
autor: Łukasz Knapik | źródło: Warner Bros. Discovery

CNN International „Call to Earth” CNN po raz kolejny wykorzystuje swoje media, aby rzucić światło na zagrożenia dla środowiska naturalnego, przed jakimi stoi nasza planeta. W czwartek, 3 listopada br. odbędzie się 2. edycja „Call to Earth Day”, która w tym roku podejmie temat ochrony mórz i oceanów. Tej tematyce poświęcony będzie program „Connect the World with Becky Anderson” w CNN International. Po raz 1. do akcji przyłączy się CNN en Español ze specjalnym programem w telewizji i digitalu w języku hiszpańskim. „Call to Earth Day” jest częścią „Call to Earth”, globalnej inicjatywy realizowanej przez CNN od 2019 roku we współpracy z Rolexem oraz w ramach „Perpetual Planet”.

CNN International „Call to Earth”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Finał akcji „Call to Earth Day” będzie miał miejsce w czwartek, 3 listopada br. i obejmie szeroką relację w telewizji, mediach cyfrowych i społecznościowych CNN. Treści te publikowane na wielu platformach stacji uzupełnione zostaną o serię relacji „na żywo” oraz udokumentowanie współpracy ze szkołami, organizacjami i poszczególnymi osobami z całego świata, zaangażowanymi w ochronę środowiska i zrównoważony rozwój.

W 2022 roku przewodnie hasło „Call to Earth Day” poświęcone jest życiu środowiska wodnego i morskiego - „Living Oceans: Turning the Tide”. Opowieści, programy „na żywo” i wywiady na ten temat, zebrane z różnych miejsc na świecie: w Afryce, Azji, Europie, na Bliskim Wschodzie oraz w Ameryce Północnej i Południowej, pojawią się w każdej godzinie ramówki CNN International.

Na kanale CNN International zostanie wyemitowany specjalny 30-minutowy program z udziałem oceanografki, odkrywczyni i ambasadorki Rolexa, Sylvii Earle. Badaczka środowiska morskiego pokaże widzom swoją pracę na rzecz ochrony coraz bardziej narażonego na zniszczenie wybrzeża Florydy. Z kolei w ramach programu „Connect the World with Becky Anderson” zostanie pokazany specjalny panel, poświęcony kwestiom dotyczącym światowych zasobów mórz i oceanów (więcej tutaj).

Na stronie internetowej CNN przez cały dzień będą publikowane zarówno artykuły, jak i reportaże o niezwykłych projektach ochrony przyrody na całym świecie. Poprowadzony zostanie także tak zwany live blog, który pomoże uchwycić wydarzenia tego dnia w czasie rzeczywistym. Po raz kolejny uczestnicy będą zachęcani do dzielenia się swoimi działaniami, pomysłami i inspirującymi przemyśleniami w mediach społecznościowych, z wykorzystaniem hashtagu „#CalltoEarth”.

Po raz pierwszy do akcji przyłączy się CNN en Español ze specjalnym programem w telewizji i digitalu w języku hiszpańskim.

- Tegoroczna edycja będzie bazować na ogromnym sukcesie premierowego „Call to Earth Day” - zapewnia nadawca. W zeszłym roku CNN udało się nawiązać współpracę z tysiącami organizacji ekologicznych na całym świecie i zaangażować ponad 500 szkół - w tym także dzieci i młodzież z Polski - w celu podnoszenia świadomości, edukowania uczniów i inspirowania do pozytywnych działań, mających wpływ na środowisko.
 

- Pierwsza edycja „Call to Earth Day” pokazała, jak bardzo ludzie są zmotywowani do podjęcia konkretnych działań i bezpośredniego zmierzenia się z kwestią kryzysu klimatycznego. Ten pozytywny odzew zainspirował nas do kontynuowania akcji i jesteśmy niesamowicie podekscytowani tym, co przygotowaliśmy w tym roku. Zabierzemy naszych widzów w podróż od dziewiczych wód przybrzeżnych Patagonii po zanieczyszczone brzegi Gangesu, a także w największe morskie głębiny. Jednocześnie oddamy głos tysiącom osób oraz organizacjom, które są gotowe walczyć o przyszłość naszej planety. Tegoroczna edycja zbiega się również z przygotowaniami do konferencji klimatycznej „COP27” w Egipcie, gdzie spotka się wielu światowych liderów i najbardziej przenikliwych umysłów. „Call to Earth Day” będzie więc dobrym preludium do tego ważnego wydarzenia

- mówi Ellana Lee, SVP i redaktor zarządzająca CNN Asia Pacific.


„Call to Earth Day” jest częścią „Call to Earth”, globalnej inicjatywy realizowanej przez CNN od 2019 roku we współpracy z Rolexem oraz w ramach „Perpetual Planet”. - W ciągu ostatnich trzech lat w myśl  projektu opowiedziano historie osób wprowadzających zmiany, wizjonerów i twórców przełomowych pomysłów zmieniających na lepsze otaczający nas świat. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w „Call to Earth Day” i do podjęcia działań za rzecz ochrony środowiska - informuje nadawca (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

699 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2023

12 zł Więcej...