reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Andrzej Chyra w serialu „Sortownia” Polsatu i Canal+

dodano: 2022-10-24 11:13 | aktualizacja: 2022-10-24 18:09
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Telewizja Polsat/CANAL+

Andrzej Chyra Maria Wytrykus Sortownia CANAL+ Telewizja Polsat Poznaliśmy obsadę zapowiedzianego po raz pierwszy w czerwcu br. nowego serialu koprodukowanego przez Telewizję Polsat i CANAL+. W rolę głównego bohatera „Sortowni” - lekarza pracującego na SOR-ze, wcieli się Andrzej Chyra. Na ekranie towarzyszyć mu będą m.in.: Olga Goldys, Marcin Czernik, Natalia Jędruś, Jaśmina Polak, Ilona Ostrowska, Mariusz Bonaszewski i Artur Barciś.

Andrzej Chyra w serialu „Sortownia”, fot. Maria Wytrykus
Andrzej Chyra Maria Wytrykus Sortownia CANAL+ Telewizja Polsat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Sortownia” to trzymająca w napięciu historia, która dzieje się w jednym z warszawskich szpitalnych oddziałów ratunkowych. To tu w ręce doświadczonego, wybitnego lekarza (Andrzej Chyra) trafiają nagłe, ciężkie przypadki zagrożenia życia. Podczas swoich kilkunastogodzinnych dyżurów to on dokonuje segregacji medycznej pacjentów (zwanej też triażem, od fr. triage – „sortowanie”), decydując o ich dalszym losie. Co jednak, gdy poczucie władzy nad ludzkim życiem prowadzi do kompleksu Boga?
 

- Kiedy scenariusz „Sortowni” wpadł w moje ręce, przeczytałam go dosłownie jednym tchem. Odwiedzenie SOR-u, w którym stan nieustannego napięcia i adrenaliny miesza się z ludzką bezsilnością i tragedią, to ekstremalna dawka emocji dla każdego, kto tego doświadczył. A jeśli na tym tle pokażemy historię człowieka, lekarza, który spędzając w tych warunkach większość swojego życia, codziennie staje przed najtrudniejszymi, również moralnie, wyborami, często przekraczając ich granice, to mamy przepis na mocne, gatunkowe kino - mówi reżyserka, Anna Kazejak.

- „Sortownia” to podróż w mroczne zakamarki ludzkiej natury. Ale też opowieść o tym, że wybory między dobrem a złem, których codziennie dokonujemy, tylko z pozoru wydają się oczywiste, a nasza moralność jest kształtowana przez nasze doświadczenia. W różnych filmach i serialach widzieliśmy już Warszawę jako niebo lub piekło, „Sortownia” pokazuje ją jako czyściec - dodaje główny scenarzysta serialu, Wiktor Piątkowski.

Za kamerą stanęła Anna Kazejak (Fucking Bornholm), a za scenariusz odpowiedzialni są Wiktor Piątkowski (Wataha), Monika Powalisz (Belfer), Michał Wawrzecki (Chyłka) i Joanna Kozłowska (Wotum nieufności).
 
Andrzej Chyra w serialu „Sortownia”, fot. Maria Wytrykus

Po stronie Telewizji Polsat producentem nadzorującym jest Beata Barcz, a producentem wykonawczym TFP sp. z o.o. Kierownikiem literackim ze strony CANAL+ została Dana Łukasińska, a reżyserką castingu Julia Popkiewicz.

Premiera „Sortowni” odbędzie się w pierwszej połowie 2023 r. jednocześnie w CANAL+ Premium, CANAL+ online oraz Polsat Box Go.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...