reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Indyjska rakieta wyniosła 36 satelitów OneWeb [wideo]

dodano: 2022-10-24 12:00 | aktualizacja: 2022-10-24 19:44
autor: Janusz Sulisz | źródło: OneWeb/ISRO

OneWeb Indyjska, najmocniejsza rakieta nośna Mk. 3 (GSLV Mk.3) udanie wyniosła z kosmodromu Sriharikota na orbitę 36 satelitów dla firmy OneWeb, która buduje flotę satelitów na niskiej orbicie okołoziemskiej do komunikacji szerokopasmowej o niskim opóźnieniu. To pierwszy start satelitów OneWeb od czasu zawieszenia startów rakiet Sojuz po inwazji Rosji na Ukrainę.

ISRO
Indyjska rakieta ISRO OneWeb 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Duża, indyjska rakieta z powodzeniem umieściła na orbicie 36 satelitów internetowych OneWeb o godz. 0:07 czasu indyjskiego w niedzielę 23 października (18:37 GMT). Najcięższa rakieta Indyjskiej Organizacji Badań Kosmicznych (ISRO), była kamieniem milowym dla indyjskiej agencji kosmicznej, ponieważ ta rakieta potrafi wynieść najcięższy ładunek wynoszący 5796 kg. Była to pierwsza misja komercyjna tej rakiety.

ISRO powtórzy taki start na początku 2023 roku z kolejną partią satelitów dla OneWeb.

To 14. start z satelitami OneWeb, który zwiększy liczbę satelitów we flocie do 462 satelitów. To wyniesienie oznacza, że ​​ponad 70 proc. planowanej floty 648 satelitów LEO, jest już na miejscu.

Wstępne raporty mówią, że wszystkie satelity są sprawne.
Satelity OneWeb pomyślnie oddzieliły się od rakiety i zostały rozdane w 9 fazach w ciągu 1 godziny i 15 minut, przy czym potwierdzono sygnał ze wszystkich 36 satelitów.

- Mając jeszcze tylko cztery premiery, OneWeb pozostaje na dobrej drodze do aktywowania globalnego zasięgu w 2023 roku, podczas gdy jego rozwiązania łączności są już dostępne w regionach na północ od 50 stopni szerokości geograficznej – czytamy w oświadczeniu po uruchomieniu.

- To partnerstwo z New Space India Ltd [NSIL, wykonawca komercyjny] i ISRO pokazuje zaangażowanie OneWeb w zapewnianie łączności na terenie całych Indii do 2023 roku. Od Ladakh do Kanyakumari i Gujarat do Arunachal Pradesh, OneWeb zapewni bezpieczne rozwiązania nie tylko do przedsiębiorstw, ale także do miast, wsi, gmin i szkół, w tym do najtrudniej dostępnych obszarów w całym kraju. Zaangażowanie OneWeb w poprawę łączności w Indiach jest wspierane przez Bharti Global, jej największego inwestora – dodano w oświadczeniu.


Sunil Bharti Mittal, prezes wykonawczy OneWeb, powiedział:

- Dzisiejsza premiera jest znaczącym kamieniem milowym dla OneWeb. Ta nowa faza naszego programu uruchomienia w Indiach przybliża nas nie tylko do zwiększenia zasięgu globalnego, ale także do zapewnienia łączności w Indiach i Azji Południowej, zwłaszcza społecznościom, które tego najbardziej potrzebują. Jestem dumny, że jestem tutaj, w Sriharikocie, z naszymi partnerami, ISRO i NSIL. Dziś spełniło się moje marzenie o indiańskim elemencie w konstelacji OneWeb. Ten start z ISRO i NSIL otwiera sektor kosmiczny w Indiach z możliwością napływu miliardów dolarów do kraju.


OneWeb ostatecznie potwierdził, że ​​wszystkie 36 satelitów zostało pomyślnie oddzielonych od górnego stopnia rakiety GSLV Mk.3. Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...