reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Skarby w listopadzie w National Geographic Wild

dodano: 2022-10-24 15:15
autor: Łukasz Knapik | źródło: The Walt Disney Company

National Geographic Wild W listopadzie br. kanał National Geographic Wild poleca swoim widzom takie programy jak „Doktor Ole i świat zwierząt” i „Critter Fixers - zwierzęcy cudotwórcy”, w ramach pasma „Niesamowita Afryka” takie produkcje jak „Spotkanie z gorylami”, „Ratując żyrafy” i „Jezioro Tanganika: Serce Afryki”, a w ramach pasma „Ukryte skarby przyrody/Co skrywa świat” takie programy jak „Wodospady Wiktorii: Afrykański Raj”, „Tajemniczy świat wielorybów”, „Chiny: ukryte królestwa”, „Podwodny świat Antarktydy”, „Planeta ptaków”, „Dzika Laponia”, „Najdziksza wyspa świata”, „Delta rzeki Okwango” i „Dzikie Wyspy Auckland”.

National Geographic Wild


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, w listopadzie br. serii specjalnej, zatytułowanej „Niesamowita Afryka” (premiery w niedziele, od 6 listopada br., o godzinie 14:00), widzowie przekonają się, że takie zwierzęta, jak goryle, słonie i żyrafy, wciąż kryją przed nami wiele tajemnic. Z kolei w programach „Doktor Ole i świat zwierząt” (premiery w czwartki, od 24 listopada br., o godzinie 18:00) oraz „Critter Fixers - zwierzęcy cudotwórcy” (premiery w środy, od 30 listopada br., o godzinie 18:00) widzowie spędzą czas z weterynarzami, podpatrując, jak leczone są najróżniejsze zwierzęta. Zarówno te udomowione, jak i dzikie, małe oraz te bardzo, bardzo duże.

Listopad 2022 roku w ofercie kanału National Geographic Wild:

„Niesamowita Afryka”:
emisja: w niedziele (od 6 listopada br.) o 14:00
- Zapraszamy w niesamowitą podróż po najpiękniejszych miejscach w Afryce, gdzie poznamy nie tylko dzikie życie zwierząt, ale również bohaterskich obrońców przyrody - zachęca nadawca (więcej tutaj).

„Niesamowita Afryka”:
„Spotkanie z gorylami” („Gorillas Close Up”)
emisja: w niedzielę, 6 listopada br. o 14:00

Szalenie inteligentne goryle, żyjące m.in. w lasach deszczowych Gabonie, są zwierzętami, które z dużą dozą nieufności podchodzą do człowieka. Badaczka Martha Robbins i jej zespół dokonali niezwykłego wyczynu i zyskali sympatię grupy tych zwierząt. Twórcy programu zapraszają widzów w podróż do jednej z ostatnich puszczy tropikalnych Afryki.

„Ukryte skarby przyrody/Co skrywa świat”:
emisja: w soboty (od 12 listopada br.) o 14:00
W ramach pasma widzowie zobaczą takie produkcje jak „Wodospady Wiktorii: Afrykański Raj” („Victoria Falls: Africa's Garden of Eden”) (więcej tutaj), „Tajemniczy świat wielorybów” („Giants Of The Deep Blue”), „Chiny: ukryte królestwa” („The Hidden Kingdoms of China”) (więcej tutaj), „Podwodny świat Antarktydy” („Deep Oceans”) (więcej tutaj), „Planeta ptaków” („Planet Of The Birds”), „Dzika Laponia” (Wild Lapland”), „Najdziksza wyspa świata” („Wild Life: Resurrection Island”) (więcej tutaj), „Delta rzeki Okwango” („Into The Okavango”) i „Dzikie Wyspy Auckland” („Savage Islands Giants”) (więcej tutaj).

„Niesamowita Afryka”:
„Ratując żyrafy” („Saving Giraffes: The Long Journey Home”)
emisja: w niedzielę, 13 listopada br. o 14:00

Pewnego dnia na skutek obfitej powodzi grupa ośmiu żyraf utknęła w śmiertelnej pułapce. Bez interwencji obrońców przyrody, zwierzęta zginą. Kenijscy weterynarze nie widzą innej opcji na ratunek, niż wybudowanie współczesnej arki i przetransportowanie bezradnych stworzeń w bezpieczne miejsce. O ile samo skonstruowanie statku nie jest problemem, tak przekonanie żyraf, by weszły na pokład - już tak. Czy lekarze, przywódcy plemienni i ekolodzy będą w stanie uchronić te niesamowite stworzenia przed śmiercią głodową?

„Niesamowita Afryka”:
„Jezioro Tanganika: Serce Afryki” („Lake Tanganyika: Africa's Blue Heart”)
emisja: w niedzielę, 20 listopada br. o 14:00

Jezioro Tanganika to połączenie dwóch zaskakujących ekosystemów. Z jednej strony przy brzegu rosną dziewicze lasy będące królestwem szympansów, słoni, antylop i wielu innych rzadko spotykanych gatunków, z drugiej zaś - gdy zejdziemy z kamerą pod wodę, naszym oczom ukaże się równoległy świat niektórymi cechami przypominający ocean. W jego odmętach występują sardynki, wielobarwne ryby, kraby, a nawet gąbki.

„Doktor Ole i świat zwierząt” („The Wildlife Od Dr. Ole”)
emisja: od czwartku, 24 listopada br. o 16:00

Jak czytamy w opisie, Peter Olaf Alcumbrac, znany jako Doktor Ole, to fachowiec, ale również przemiły człowiek. Jest nieustraszony. Leczy zarówno malutkie zwierzęta domowe, jak i bestie żyjące na wolności - wśród pacjentów są zarówno ogromne niedźwiedzie, udomowione psy, jak i wybitnie inteligentne papugi. W listopadowym odcinku weterynarz przygarnia uroczego szczeniaka, który będzie maskotką kliniki. Widzowie zobaczą także, jak Doktor Ole angażuje się w prace nad odtworzeniem populacji zagrożonego wyginięciem widłoroga sonorskiego.

„Critter Fixers - zwierzęcy cudotwórcy” („Critter Fixers: Country Vets”)
emisja: od środy, 30 listopada br. o 18:00

Vernard Hodges i Terrence Ferguson to przyjaciele, którzy wspólnie prowadzą szpital weterynaryjny w Georgii. Pod ich opieką znajduje się 20 tysięcy sztuk zwierząt. Główną bohaterką jedynego listopadowego odcinka będzie nerwowa koza, która często mdleje. Weterynarze zajmą się także zakatarzonym szczurem oraz królikiem, który z jakiegoś powodu postanowił zmienić swój wygląd. Przy okazji widzowie trafią na nietypową imprezę na cześć kurczaków (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

669 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

399 zł Więcej...