reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Piraci zarobili 0,5 mln funtów w 18 mies. - teraz czeka ich więzienie

dodano: 2022-10-25 11:41 | aktualizacja: 2022-10-25 13:12
autor: Dr. Hack | źródło: KCCTS

piractwo IPTV czaszka pirat W wyniku dochodzenia przeprowadzonego przez Kent Trading Standards, dwóch Brytyjczyków, którzy sprzedawali nielegalny dostęp do transmisji sportowych na żywo, filmów i programów telewizyjnych, zostało skazanych na łącznie 45 miesięcy więzienia. Podobno obaj piraci zarobili ponad 540 tys. funtów w ciągu zaledwie 18 miesięcy. Sprzedaż odbywała się za pośrednictwem dedykowanej strony „BillsTV”, na której oferowane były urządzenia i poziomy abonamentu w różnych cenach, a następnie opłacane przez PayPal.

satkurier.pl
czaszka_piractwo tv pirat KAPTUR 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dwóch Brytyjczyków zostało skazanych za nielegalną sprzedaż i retransmisję programów wyprodukowanych przez Sky i BT Sport, a także umożliwienie nieautoryzowanej dystrybucji filmów na żądanie.

Po procesie w Canterbury Crown Court w południowo-wschodniej Anglii, w następstwie dochodzenia przeprowadzonego przez Kent County Council Trading Standards, Billy Martin z Londynu został skazany na 21 miesięcy więzienia, a Darren Bough z Dover skazany na 2 lata po przyznaniu się do nieuczciwego handlu, oraz przestępstw dotyczące prania brudnych pieniędzy i naruszania praw autorskich.

W 2019 r. nakazy zostały wykonane przez zespół ds. standardów handlowych Rady Hrabstwa Kent w Dover i Tonbridge, gdzie skonfiskowano kilka urządzeń elektronicznych, w tym dekodery wykonane na zamówienie. Te niezgodne z prawem urządzenia, które zazwyczaj korzystają z aplikacji odtwarzacza multimedialnego wraz z zainstalowanymi „dodatkami”, umożliwiły urządzeniom dostęp do nielegalnych transmisji.

Dochodzenie przeprowadzone przez funkcjonariuszy ujawniło, że obaj piraci sprzedawali różne poziomy członkostwa, zapewniając instrukcje dotyczące dostępu do programów, filmów i wydarzeń sportowych.

Piracki proceder był prowadzony za pośrednictwem Facebooka, a środki otrzymano za pośrednictwem 5 oddzielnych kont PayPal.
W ciągu około 18 miesięcy oszustwo przyniosło przestępcom ponad 540 000 funtów. Darren Bough zarobił 399 536 funtów, a Billy Martin 140 568 funtów, wszystkie te fundusze są powiązane z tą pirackim procederem. Obaj przyznali się również do winy w związku z praniem otrzymanych pieniędzy.

W oświadczeniu po ogłoszeniu wyroku Clive Phillips, kierownik operacyjny w KCCTS, powiedział, że przestępstwa dotyczące własności intelektualnej mają negatywny wpływ na społeczeństwo.

Źródło: torrentfreak.com  gearrice.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-7/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-7/2023

12 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 199 zł Więcej...