reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Jeszcze więcej akcji w listopadzie w Warner TV

dodano: 2022-10-25 23:03
autor: Łukasz Knapik | źródło: Warner Bros. Discovery

Warner TV Polska W listopadzie br. kanał Warner TV poleca swoim widzom takie filmy jak „Piła”, „Piła 2”, „Piła 3”, „Piła 4” i „Piła 5”, w ramach pasma „Wielkie kino” takie produkcje jak „Urodzeni mordercy” i „Full Metal Jacket”, w ramach pasma „Sztuka walki” takie filmy jak „Amerykański ninja”, „Elektra”, „Wejście smoka”, „Nieuchwytny cel”, „Matrix”, „Człowiek Tai Chi”, „Ostatni samuraj” i „Człowiek o żelaznych pięściach”, w ramach pasma „Piątki w akcji” taką produkcję jak „10,000 BC: Prehistoryczna legenda”, a w ramach pasma „Dobry wieczór” takie filmy jak „Ave, Cezar!”, „W krzywym zwierciadle: Europejskie wakacje”, „Juno” i „K-9”.

WarnerMedia
Warner TV Polska


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Listopad 2022 roku w ofercie kanału Warner TV:

„Wielkie kino”:
emisja: w środy
„Urodzeni mordercy” (emisja w środę, 2 listopada br. o godzinie 23:00) - Oliver Stone, reżyser filmów „Pluton” i „Wall Street: Pieniądz nie śpi”, w 1994 roku zaproponował publiczności opowieść o dwójce młodych ludzi, którzy robią wielką karierę na zabijaniu. Wcielają się w nich Juliette Lewis i Woody Harrelson. Para jeździ po amerykańskich przydrożnych knajpach i morduje napotkane tam osoby. Ich psychopatyczne działania sprawiają, że stają się sławni. Widzowie mogą oglądać historię kochanków oczami ofiar, które przeżyły strzelaniny (więcej tutaj i tutaj).

„Full Metal Jacket” (emisja w środę, 16 listopada br. o godzinie 21:00) - porażająca prawda o brutalności wojny w Wietnamie okiem Stanleya Kubricka (więcej tutaj, tutaj i tutaj). - To jeden z najważniejszych tytułów wojennych w historii kina i flagowa produkcja w filmografii reżysera - zapewnia nadawca. W rolach głównych m.in. Matthew Modine, Adam Baldwin i Vincent D’Onofrio. Głównym antagonistą jest sierżant Hartman: bezduszny człowiek, który rządzi twardą ręką w swoim oddziale. Kilku sierżantów próbuje piąć się w górę po szczeblach wojskowych kariery, a wszystko to obserwuje reporter wojenny Joker (więcej tutaj).

„Sztuka walki”:
emisja: w czwartki (od 3 listopada br.) o 21:00
Jak zapowiada nadawca, jeszcze więcej akcji ze spektakularnymi popisami sztuki walki. W listopadowym paśmie na widzów czekać będą klasyki gatunku, z aktorami takimi jak Jennifer Garner, Bruce Lee czy Jean-Claude Van Damme.

W pierwszy czwartek miesiąca stery przejmą wojownicy. „Amerykański ninja” (Michael Dudikoff) musi zwrócić się przeciwko zwierzchnikom, obwiniającym go o atak na konwój. Tymczasem tytułowy ninja sam padł ofiarą innych napastników i został wrobiony w przestępstwo (emisja w czwartek, 3 listopada br. o godzinie 21:00) (więcej tutaj). Czoła swoim szefom stawi też „Elektra” (Jennifer Garner). Uratowana przez organizację, która ją wyszkoliła, otrzymuje od niej zlecenie zabicia mężczyzny i jego córki. Jednak Elektra zbliża się do swoich ofiar i postanawia ochronić je przed wojownikami (emisja w czwartek, 3 listopada br. o godzinie 22:55) (więcej tutaj).

Jak zapewnia nadawca, w paśmie nie może zabraknąć produkcji z królem gatunku, Bruce`em Lee - będzie to „Wejście smoka” (emisja w czwartek, 10 listopada br. o godzinie 21:00). W klasyku utalentowany agent decyduje się na udział w wielkim turnieju walk na wyspie, jednak jego celem nie jest zwycięstwo: chce rozpracować przestępcę, który organizuje zawody (więcej tutaj). Na ekranie pojawi się też Jean-Claude Van Damme w filmie „Nieuchwytny cel” (emisja w czwartek, 10 listopada br. o godzinie 23:00). On także musi stoczyć nierówną walkę z grupą przestępczą. Chce pomóc kobiecie, która szuka zaginionego ojca, ale niespodziewanie trop prowadzi ich do niebezpiecznych mafiosów (więcej tutaj).

Dzięki filmowi „Matrix” (emisja w czwartek, 17 listopada br. o godzinie 21:00) Keanu Reeves stał się sławny pod każdą szerokością geograficzną. Aktor wciela się w Neo, protagonistę świata potajemnie zarządzanego przez maszyny, które czerpią energię z zamkniętych w kopułach ludzi. Odwiedzają go członkowie organizacji zarządzanej przez Morfeusza. Wierzą, że Neo to ich wybraniec, który poprowadzi buntowników w wielkiej wojnie z maszynami (więcej tutaj). Z kolei „Człowiek Tai Chi” (emisja w czwartek, 17 listopada br. o godzinie 23:40) to reżyserski debiut Keanu Reevesa. Zatrudnił do niego Tigera Hu Chena, z którym poznali się wcześniej na planie „Matrixa”. Chen wciela się w młodego wojownika, zaangażowanego przez Donakę Marka (Keanu Reeves) do nielegalnych walk. Chłopak będzie musiał zmierzyć się z realnymi przeciwnikami, ale też przetestować swoją wytrwałość (więcej tutaj).

Ostatni czwartek listopada br. widzowie mogą spędzić w towarzystwie Lucy Liu, Toma Cruise’a, Roberta Fitzgeralda Diggsa „RZA” i Russella Crowe. Rozpocznie go emisja filmu „Ostatni samuraj” (emisja w czwartek, 24 listopada br. o godzinie 21:00), opowiadającego o amerykańskim żołnierzu. Straumatyzowany wojną secesyjną, szuka dla siebie nowego miejsca. Postanawia odpowiedzieć na wezwanie japońskich wojsk. Wybiera się tam, aby ich szkolić, ale jednocześnie sam odkrywa samurajskie tajniki i zbliża się do lokalnej społeczności (więcej tutaj). Pasmo zakończy „Człowiek o żelaznych pięściach” (emisja w czwartek, 24 listopada br. o godzinie 23:55), reżyserski debiut członka Wu Tang Clan, którego mentorem był Quentin Tarantino. Jak zapewnia nadawca, w ten sposób RZA stworzył przewrotną, zaskakującą popisami sztuk walki produkcję o klanach walczących o chińskie skarby (więcej tutaj).

„Piątki w akcji”:
emisja: w piątki o 21:00
„10,000 BC: Prehistoryczna legenda” (emisja w piątek, 4 listopada br. o godzinie 21:00) - przygodowy film w reżyserii Rolanda Emmericha opowiada o prehistorycznym wojowniku imieniem D’Leh. W tym świecie dawne plemiona mają w pełni wykształconą kulturę i żyją w towarzystwie mamutów oraz innych pradawnych zwierząt. Główny bohater dowodzi grupą osób, które walczą z wielkimi stworami. Wrogi wojownik porwał jego wybrankę i D’Leh będzie musiał ją uwolnić, jednocześnie chroniąc swoich ludzi (więcej tutaj i tutaj).

„Piła”:
emisja: w niedziele (od 6 listopada br.) o 23:00
Jak wiele może znieść człowiek, by przetrwać? Odpowiedź na to pytanie przynosi cykl horrorów „Piła”. Reżyser James Wan („Aquaman” i „Obecność”) oraz producent i scenarzysta Leigh Whannell („Naznaczony”) stworzyli serię produkcji o genialnym mordercy, mistrzu psychologicznych i fizycznych tortur, który testuje je na ludziach: ci, którzy przetrwają, są godni, aby żyć dalej. Dzięki aktorowi Tobinowi Bellowi kreacja Johna Kramera robi takie samo wrażenie na widzach franczyzy, jak postać na bohaterach.

„Piła” (emisja w niedzielę, 6 listopada br. o godzinie 23:00) wprowadza w makabryczne uniwersum geniusza zła. Dwie postaci budzą się w nieznanym miejscu, są przykute do pordzewiałej rury. Widzą ciało trzeciego, nieznanego mężczyzny i odkrywają kasetę z nagraną wiadomością: muszą rozwiązać elementy układanki wymyślonej przez mordercę, aby wydostać się z pułapki. Porywacz zostawił im tylko jeden przedmiot: piłę, która nie przetnie łańcuchów, ale przetnie ludzkie ciało (więcej tutaj).

W filmie „Piła 2” (emisja w niedzielę, 13 listopada br. o godzinie 23:00) służby interesują się sprawą tajemniczego morderstwa. Na jego trop wpada Federal Bureau of Investigation (FBI), które dociera do miejsca kryjówki zabójcy znanego jako Jigsaw. Jednak zanim zdążą go znaleźć, mistrz pułapek uruchomi kolejną grę. Nowe osoby muszą wydostać się z jego sideł i zawalczyć o przetrwanie (więcej tutaj).

„Piła 3” (emisja w niedzielę, 20 listopada br. o godzinie 23:00) opowiada o losach doktor Denlon i Jeffa, który stracił syna w wypadku samochodowym i chce pomścić jego pamięć. Zostają porwani przez Jigsawa - eksperymenty prowadzone na mężczyźnie mają sprawić, że ojciec w żałobie zapanuje nad swym gniewem. Z kolei lekarka staje się zakładniczką: ma leczyć Jigsawa, który prawdopodobnie umiera (więcej tutaj).

Dzięki produkcji „Piła 4” (emisja w niedzielę, 27 listopada br. o godzinie 23:00) widzowie mogą zgłębić origin story samego antagonisty. Morderca był mężem kobiety, która prowadziła klinikę odwykową. Pewnego dnia jeden z pacjentów napadł na nią i wywołał burdę, a wskutek tych wydarzeń żona poroniła. Zrozpaczony Jigsaw musiał radzić sobie z aumą, padł ofiarą wypadku samochodowego i miał nieoperowalnego guza mózgu. Seria tych przeżyć wywołała w nim chęć sprawdzenia, ile są w stanie przetrwać inni ludzie (więcej tutaj).

„Piła 5” (emisja w niedzielę, 4 grudnia br. o godzinie 23:00) to ostatnia część serii emitowana przez Warner TV. Twórcy serii odkrywają przed odbiorcami skomplikowane losy Jigsawa i policjanta, który pomagał mu schwytać ofiary. Siostra funkcjonariusza Hoffmana została zamordowana. Gdy przestępca wyszedł na wolność, policjant postanowił się zemścić. Zamarkował uczynek wroga tak, by wyglądał na zbrodnię dokonaną przez Jigsawa. Wtedy ich losy zostały splątane na wiele lat, a przyszłe ofiary wpadały w zastawiane przez duet pułapki bez wyjścia.

Pierwsza część serii została nakręcona w ekspresowym tempie: było to 18 dni. Twórcy zainspirowali się hitem „Blair Witch Project”, który miał klimat amatorskiego, szybko zrealizowanego materiału. Choć zwykle horrory są produkowane o wiele dłużej z uwagi na efekty specjalne, tym razem ekipie filmowej udało się zamknąć w krótkim czasie i mimo to nie utracić strasznej atmosfery opowieści.

Istnieją różne alternatywne scenariusze wydarzeń z filmów tej serii: to, co wydaje się jej nierozerwalnym elementem, mogło wyglądać zupełnie inaczej. Początkowo bohaterowie pierwszej części serii mieli doświadczyć projekcji astralnej, zamiast obudzić się w strasznym pomieszczeniu. Pomysł o ponadnaturalnych siłach porzucono, ale za to chciano dokonać jeszcze bardziej kontrowersyjnego wyboru: w „Pile” miało brakować postaci Jigsawa.

Amatorskie podejście do kręcenia filmów i ograniczony budżet wymagały pomysłowych rozwiązań. W scenach, gdzie krew miała lać się gęsto, wykorzystano surową wieprzowinę i wnętrzności świni. Słynną figurkę Jigsawa James Wan zrobił własnoręcznie, aby mieć pełną kontrolę nad jej wyglądem i nie naruszyć skąpego budżetu produkcji.

Emisja wszystkich części serii „Piła” odbywać się będzie w niedziele, od 6 listopada br., o godzinie 23:00.

„Dobry wieczór”:
emisja: w poniedziałki około 20:35
Pasmo rozpocznie film po raz pierwszy emitowany przez Warner TV: produkcja braci Coen, „Ave, Cezar!” (emisja w poniedziałek, 7 listopada br. o godzinie 20:40). Zatrudnili gwiazdorską obsadę, a w niej znajdują się m.in.: Scarlett Johansson, Tilda Swinton, Frances McDormand, George Clooney, Josh Brolin, Channing Tatum, Ralph Fiennes i Jonah Hill. Jednym z głównych motywów tej opowieści jest wątek nagród filmowych. Bohaterowie chcą zrobić produkcję, która zgarnie masę statuetek i podbije serca widzów. Wielkobudżetowe wydarzenie staje się sensacją branży, ale niespodziewanie główny aktor zostaje porwany. Rozpoczynają się poszukiwania słynnego artysty (więcej tutaj).

Główną gwiazdą produkcji „W krzywym zwierciadle: Europejskie wakacje” (emisja w poniedziałek, 14 listopada br. o godzinie 20:35) jest Chevy Chase, amerykański komik, który prowadził galę „Oscarów”. Wciela się w głowę rodziny Griswoldów: familia próbuje wyjechać na wakacje. Odwiedzają Europę, ale skrzętnie zaplanowana wycieczka zamienia się w serię gagów, kiedy uczestnicy padają ofiarą niespodziewanych, zabawnych zdarzeń (więcej tutaj).

Stacja zaprasza na emisję „Juno” (emisja w poniedziałek, 21 listopada br. o godzinie 21:25), produkcji o nastolatce, która zachodzi w ciążę ze swoim chłopakiem. Oboje są zagubieni i nie mają pewności, czy sprawdzą się w roli rodziców. Decydują się na oddanie dziecka do adopcji. - Sposób pokazania perypetii ciężarnej nastolatki jest pozbawiony lukru. Temat został potraktowany z przymrużeniem oka, ale gwarantuje okazję do kinowych wzruszeń - informuje nadawca (więcej tutaj).

Pasmo zakończy „K-9” (emisja w poniedziałek, 28 listopada br. o godzinie 21:20) o Dooley’u: policjancie, który tropi narkotykowych przestępców. Zbliża się do rozwiązania sprawy, ale jest ona na tyle skomplikowana, że bohater nie radzi sobie z wyzwaniem w pojedynkę. Jego głównym celem jest Lyman, naczelny przestępca mafii. Zwierzchnicy stwierdzili, że Dooley musi dostać partnera. Będzie nim owczarek niemiecki. Początkowo policjant nie jest zachwycony tym pomysłem. Z czasem przekonuje się, że pies nie tylko wyniucha każde narkotyki, ale również jest dla niego prawdziwym kompanem i pomocnikiem (więcej tutaj).
 
Camilla Belle w filmie „10,000 BC: Prehistoryczna legenda”, foto: Warner Bros.
Camilla Belle w filmie „10,000 BC: Prehistoryczna legenda”, foto: Warner Bros.
Jean-Claude Van Damme i Yancy Butler oraz motocykl Honda XR650L w filmie „Nieuchwytny cel”, foto: Warner Bros. Discovery
Jean-Claude Van Damme i Yancy Butler oraz motocykl Honda XR650L w filmie „Nieuchwytny cel”, foto: Warner Bros. Discovery
Lucy Liu w filmie „Człowiek o żelaznych pięściach”, foto: NBCUniversal
Lucy Liu w filmie „Człowiek o żelaznych pięściach”, foto: NBCUniversal


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 199 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 690 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

389 zł Więcej...