reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP Kultura regularnie

dodano: 2005-04-24 17:08
autor: Janusz Sulisz | źródło:

TVP Kultura logo sk.jpg 24 kwietnia punktualnie o 17:00 ruszyła TVP Kultura - tematyczna stacja publicznej TVP S.A. poświęcona kulturze. TVP Kultura jest dostępna aż z trzech satelitów: źródłowo z Eutelsata W3A-7E, gdzie TVP ma transponder oraz na Hot Birdzie i Astrze 2C na 19,.2E- wszędzie niekodowana!Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jego głównymi odbiorcami mają być abonenci Cyfrowego Polsatu, Cyfry+ oraz indywidualni odbiorcy satelitarni, których jest ponad 1 mln. Stacja będzie dostępna w niekodowanym przekazie z dwóch popularnych w Polsce pozycji satelitarnych - Hot Bird 13E (transponder Cyfrowego Polsatu na 12,360H; SR=27500, FEC=3/4) i Astra 19,2E (10,862H; SR=22000; FEC=5/6) , ale ich źródłowym i niekodowanym sygnałem będzie transponder na satelicie Eutelsat W3A - 7E z częstotliwości 11,175V (SR=27500, FEC=3/4).

Dostęp do niej będą tym samym mieć posiadacze wszystkich cyfrowych odbiorników FTA/CI, a to oznacza poważny wzrost zainteresowania zakupem wszelkiego typu satelitarnych odbiorników cyfrowych, począwszy od najtańszych FTA, bo terminale Cyfry+ i Cyfrowego Polsatu oraz droższych CI oraz PVR z dyskiem.

Stacja TVP Kultura stopniowo będzie wchodzić do sieci kablowych. Na razie jednak pojawi się głównie w tych małych, a to oznacza, że duże sieci kablowe nie są przygotowane do szybkich zmian i wyboru najlepszych kanałów, poniekąd lekceważąc abonentów. Miejmy nadzieję, że nacisk abonentów kablówek szybko zmieni tę sytuację. Program TVP Kultura wydaje się być bardzo interesujący.

Zastanawiające, kiedy TVP Kultura rozszerzy zasięg o Amerykę Północną i Południową oraz Wielka Brytanię, gdzie powinna razem z TV Polonia znaleźć się na platformie Sky Digital.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kanały


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

89 zł Więcej...

Nagrywarka HD Velocap Plus

Urządzenie pozwalające na nagrywanie z HDMI materiału wideo wysokiej rozdzielczości...

499 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

649 zł Więcej...
reklama