reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Telewizja Polsat sprzedaje Muzo.fm

dodano: 2022-10-28 12:22 | aktualizacja: 2022-10-28 13:03
autor: Anita Kaźmierska | źródło: satkurier.pl

Muzo.fm Telewizja Polsat, właściciel spółki Muzo.fm, oraz Grupa ZPR Media zawarły porozumienie dotyczące sprzedaży udziałów Muzo.fm. Strony spodziewają się, że transakcja zostanie sfinalizowana w pierwszym kwartale 2023 roku. Jak można wnioskować z komunikatu przesłanego do mediów, rozgłośnia docelowo zostałaby wchłonięta przez Eskę Rock, a marka Muzo.fm przestałaby istnieć.

Muzo.fm


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak czytamy w komunikacie Grupy ZPR Media, spośród marek radiowych w jej portfolio (Radio Eska, VOX FM, SuperNova, Eska Rock i Radio Plus) format muzyczny najbliższy Muzo.fm ma Eska Rock. A większość z osób, które przez ostatnie lata tworzyły program Muzo.fm, współtworzyły niegdyś program Eski Rock.
 

– Eska Rock od lat jest liderem wśród rockowych stacji radiowych na najbardziej konkurencyjnym rynku w Warszawie. Dzięki przejęciu mamy ambicje zająć pozycję lidera w Polsce – mówi Zbigniew Benbenek, przewodniczący rady nadzorczej Grupy ZPR Media.

I podkreśla, że marka Eska Rock to coś więcej niż radio, a celem jest skupienie wokół niej największej społeczności miłośników muzyki rockowej w Polsce. Eska Rock stanowić ma dla fanów pierwsze źródło informacji i rozrywki, a Grupa ZPR Media zamierza inwestować w promowanie nowych zespołów rockowych.

Przypomnijmy, że Telewizja Polsat przejęła Muzo.fm (wówczas Radio PiN) w 2014 roku. W tym samym czasie uruchomiła też Muzo.tv, które następnie w 2017 roku przekształciła w Polsat Music HD.

Jednocześnie warto dodać, że Telewizja Polsat jest właścicielem kanałów Eska TV, Eska TV Extra i Eska Rock TV, które w 2017 roku nabyła od Grupy ZPR Media, obok Polo TV i Vox Music TV.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

429 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

199 zł Więcej...