reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Telewizja Polsat sprzedaje Muzo.fm

dodano: 2022-10-28 12:22 | aktualizacja: 2022-10-28 13:03
autor: Anita Kaźmierska | źródło: satkurier.pl

Muzo.fm Telewizja Polsat, właściciel spółki Muzo.fm, oraz Grupa ZPR Media zawarły porozumienie dotyczące sprzedaży udziałów Muzo.fm. Strony spodziewają się, że transakcja zostanie sfinalizowana w pierwszym kwartale 2023 roku. Jak można wnioskować z komunikatu przesłanego do mediów, rozgłośnia docelowo zostałaby wchłonięta przez Eskę Rock, a marka Muzo.fm przestałaby istnieć.

Muzo.fm


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak czytamy w komunikacie Grupy ZPR Media, spośród marek radiowych w jej portfolio (Radio Eska, VOX FM, SuperNova, Eska Rock i Radio Plus) format muzyczny najbliższy Muzo.fm ma Eska Rock. A większość z osób, które przez ostatnie lata tworzyły program Muzo.fm, współtworzyły niegdyś program Eski Rock.
 

– Eska Rock od lat jest liderem wśród rockowych stacji radiowych na najbardziej konkurencyjnym rynku w Warszawie. Dzięki przejęciu mamy ambicje zająć pozycję lidera w Polsce – mówi Zbigniew Benbenek, przewodniczący rady nadzorczej Grupy ZPR Media.

I podkreśla, że marka Eska Rock to coś więcej niż radio, a celem jest skupienie wokół niej największej społeczności miłośników muzyki rockowej w Polsce. Eska Rock stanowić ma dla fanów pierwsze źródło informacji i rozrywki, a Grupa ZPR Media zamierza inwestować w promowanie nowych zespołów rockowych.

Przypomnijmy, że Telewizja Polsat przejęła Muzo.fm (wówczas Radio PiN) w 2014 roku. W tym samym czasie uruchomiła też Muzo.tv, które następnie w 2017 roku przekształciła w Polsat Music HD.

Jednocześnie warto dodać, że Telewizja Polsat jest właścicielem kanałów Eska TV, Eska TV Extra i Eska Rock TV, które w 2017 roku nabyła od Grupy ZPR Media, obok Polo TV i Vox Music TV.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

199 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...