reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

23 mln klientów Sky na 6 rynkach

dodano: 2022-10-28 11:11
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Sky/satkurier.pl

Sky Amerykańska korporacja Comcast poinformowała, że na koniec września br. z usług Sky korzystało 22,986 mln klientów. Przekłada się to na wzrost o 320 tys. w trzecim kwartale roku i spadek o 41 tys. klientów od początku 2022 roku. Zdaniem operatora, kwartalny wzrost był napędzany pozyskaniem nowych klientów usług streamingowych, co z kolei jest wynikiem wprowadzenia nowej oferty treści i startu nowego sezonu piłkarskiego.

Sky


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przychody Sky za trzeci kwartał 2022 roku wyniosły 4,253 mld dol., w tym 3,51 mld dol. z DTH, 273 mln dol. z treści i 471 mln dol. z reklamy. Jednocześnie koszty operacyjne i wydatki Sky wyniosły 3,553 mld dol., a skorygowana EBITDA 701 mln dol. Każdy z tych wskaźników finansowych został dotknięty spadkami w porównaniu z trzecim kwartałem 2021 roku. Przychody zmniejszyły się o 14,7 proc., koszty o 11,5 proc., a EBITDA aż o 27,9 proc.

Jak poinformował Comcast, na ogólny spadek przychodów Sky złożyły się: wzrost przychodów w Wielkiej Brytanii (napędzany wyższymi przychodami z usług internetowych i komórkowych) oraz spadek przychodów w Niemczech i Włoszech.

Przyczyną spadku skorygowanej EBITDA były wyższe koszty operacyjne, w tym zwłaszcza z tytułu sportowej oferty programowej - niektóre mecze zostały przesunięte na trzeci kwartał przed Mistrzostwami Świata 2022, jak również z tytułu wyższych kosztów sieci bezpośredniej wynikających ze wzrostu biznesów dostępu do Internetu i telefonii komórkowej. Te wyższe koszty operacyjne zostały częściowo skompensowane niższymi kosztami produkcji programów rozrywkowych.
 

- Nasz zespół nadal rozważnie radzi sobie w trudnym i szybko zmieniającym się okresie makroekonomicznym i geopolitycznym w Wielkiej Brytanii i Europie - odniósł się do wyników Sky Brian L. Roberts, prezes i dyrektor generalny Comcast Corporation.

Sky świadczy swoje usługi na 6 europejskich rynkach: Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemczech, Austrii, Szwajcarii i Włoszech.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

389 zł Więcej...

SAT Kurier - 1-2/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2023

12 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

99 zł Więcej...