reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Przejście” - film TVP w stacjach Canal+

dodano: 2022-10-30 12:58
autor: Łukasz Knapik | źródło: Canal+ Polska/satkurier.pl

TVP Dystrybucja Kinowa „Przejście” We wtorek, 1 listopada br. o godz. 21:00 w CANAL+ Premium i o godz. 22:00 w CANAL+ 1, a w kolejnych dniach w CANAL+ Film, wyemitowany zostanie premierowo polski film „Przejście”. Producentem filmu jest V-Film, koproducentami są TVP, Dolnośląskie Centrum Filmowe, New Wave Film, Studio Fonograf i Wajda Studio, wsparcia finansowego udzielili Dolnośląski Konkurs Filmowy i Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF), a dystrybutorem jest TVP Dystrybucja Kinowa. Występują Wiktoria Gorodeckaja, Agnieszka Mandat, Aleksandra Justa, Monika Kwiatkowska, Bronisława Zamachowska, Ewa Dałkowska, Agnieszka Mandat-Grąbka, Jowita Budnik, Nadia Budnik, Aleksandra Piotrowska, Weronika Wachowska, Kaja Karpa, Łukasz Zieliński, Cezary Łukaszewicz, Przemysław Bluszcz, Konrad Kąkol i Mariusz Kiljan.

TVP Dystrybucja Kinowa „Przejście”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Między życiem a śmiercią. Metafizyczny dramat oparty na prozie Weroniki Murek.

Przez burzę zniszczony zostaje most łączący świat żywych ze światem umarłych. W związku z tym wiadomość o śmierci Marii (w tej roli Wiktoria Gorodeckaja) dociera do niej z opóźnieniem. Kobieta, jak gdyby nic, wychodzi do pracy, ale ludzie wokół zaczynają ją lekceważyć. Widzą ją bliscy, dla innych staje się obojętna. Maria nie wie co zrobić, wraca do domu rodzinnego. Wraca do matki, do miejsca, które opuściła za życia. W domu znajduje się już jej ciało. Zaczynają się tradycyjne obrzędy. Łapiduch oporządza ciało przed pochówkiem. Rodzina stara się nakłonić Marię, by zobaczyła ciało i się zidentyfikowała. To warunek konieczny, by dotarło do niej, że nie żyje. Pogodzenie się z tym faktem, ma jej oraz jej bliskim przynieść ulgę. Ale Maria buntuje się. Nie zgadza się na śmierć.

Reżyserką i scenarzystką filmu „Przejście” jest Dorota Lamparska, a za zdjęcia odpowiedzialna była Jolanta Dylewska. W obsadzie znaleźli się Wiktoria Gorodeckaja, Agnieszka Mandat, Aleksandra Justa, Monika Kwiatkowska, Bronisława Zamachowska, Ewa Dałkowska, Agnieszka Mandat-Grąbka, Jowita Budnik, Nadia Budnik, Aleksandra Piotrowska, Weronika Wachowska, Kaja Karpa, Paweł Gryc, Borys Wiciński, Łukasz Zieliński, Cezary Łukaszewicz, Konrad Kąkol, Mariusz Kiljan, Przemysław Bluszcz, Jacek Braciak, Jan Peszek, Lech Dyblik, Robert Gonera i Sławomir Orzechowski.

Dodajmy, że film „Przejście” pojawił się w kinach w piątek, 20 maja 2022 roku (więcej tutaj).

Przypomnijmy, iż polskie filmy w telewizji znajdziecie w weekendowym wykazie satkurier.pl: „Przewodnik po polskich filmach w PL TV”, w dziale „Propozycje stacji TV” (więcej tutaj).
 
Plakat promujący kinową emisję filmu „Przejście”, foto: TVP
Plakat promujący kinową emisję filmu „Przejście”, foto: TVP


„Przejście” - emisja we wtorek, 1 listopada 2022 roku o godz. 21:00 w CANAL+ Premium. Film ten będą mogli również oglądać widzowie CANAL+ 1 i CANAL+ Film.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...