reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Polsat Viasat Explore: Australijskie złoża szafirów

dodano: 2022-11-03 11:14
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat Explore „Poszukiwacze klejnotów: Australia” W czwartek, 3 listopada br. o godz. 21:00 na kanale Polsat Viasat Explore wyemitowane zostaną premierowo odcinki 1. i 2. sezonu 1. australijskiego programu „Poszukiwacze klejnotów: Australia” („Gem Hunters Down Under”). Jak zapowiada nadawca, to szalona podróż do niezwykłego świata poszukiwaczy szafirów z australijskiego stanu Queensland.

Polsat Viasat Explore „Poszukiwacze klejnotów: Australia”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Seria „Poszukiwacze klejnotów: Australia” - której premiera odbędzie się w czwartek, 3 listopada br. o godzinie 21:00 na kanale Polsat Viasat Explore - zabiera widzów w podróż do serca australijskiego buszu, gdzie współcześni poszukiwacze skarbów polują na wyjątkowe klejnoty. Wraz z programem widzowie wybiorą się na złoża szafirów leżące w Queensland, które zajmują ponad 900 kilometrów kwadratowych i są jednymi z największych złóż tych kamieni na świecie.

Ekipa silnych wydobywców z oddaniem pracuje w bardzo trudnych warunkach w temperaturze sięgającej nawet 40 stopni, walcząc z suszami, burzami i powodziami. W maleńkim miasteczku Rubyvale pięć zespołów ryzykuje wszystko, by zdobyć bogactwo.

Mifsudowie od niedawna zajmują się poszukiwaniem szafirów. Anthony porzucił karierę w górnictwie, by wykopywać coś bardziej olśniewającego niż węgiel, a w zmaganiach wspiera go pełna energii żona Jodie. Ich dzieci także czasem przychodzą z pomocą licząc na większy spadek po rodzicach. Jednak sam entuzjazm nie wystarczy, by znaleźć cenne klejnoty. Wkrótce odkrywają, że jeden niewłaściwy ruch wykonany pod ziemią może wpędzić ich w poważne tarapaty. Awarie maszyn, kłótnie rodzinne i brak szafirów mogą sprawić, że nowicjusze skończą swoją przygodę, zanim dokopią się do fortuny.

Najlepsi przyjaciele Max i Glen dysponują nie tylko wiedzą, ale też umiejętnościami. Nie mają niestety szczęścia - matka natura wciąż odsyła ich do domu z pustymi rękoma. Aby prowadzić wydobycie potrzebują wody, ale dwa lata temu potężna burza zniszczyła tamę, a z kolei panująca teraz susza sprawiła, że zostali oni bez środków do życia. Gdy kopalnia szafirów nie działa, przyjaciele, nie mając innego wyboru, poszukują klejnotów w innych rejonach, tylko po to, aby mieć za co żyć.

Todd, Brianna i mały Joseph wnoszą na tereny złóż kamieni szlachetnych młodzieńczą radość. Młoda rodzina jest gotowa zbudować tutaj dla siebie przyszłość pomimo trudnych warunków. Są sprawnymi sprzedawcami wykorzystującymi potęgę internetu, aby sprzedać szafiry za jak najwyższą kwotę. Wydobywanie kamieni to ciężka praca, jednak razem łatwiej ją wykonywać, szczególnie pod czujnym okiem małego Josepha.

„Starzy wyjadacze” - Ray i Paul, znają kilka sztuczek, jeśli chodzi o poszukiwanie kamieni szlachetnych. Obaj są radiestetami i praktykują starą metodę poszukiwania kamieni przy pomocy metalowych różdżek. Ale nawet dzięki swojej wiedzy i nadprzyrodzonym mocom, ci starzy przyjaciele nie zawsze trzymają się z dala od kłopotów. Czasem odkrywają, że niebezpieczeństwo czai się pod ziemią - tam, gdzie najmniej się tego spodziewali.

Richardsonowie - Rowan i jego kuzyn Roorat - prowadzą wykopaliska przy pomocy potężnych maszyn wydobywczych. Obaj dorastali na złożach szafirów i przejęli rodzinny biznes, a teraz zmuszeni są do tego, aby co tydzień dostarczać worki pełne kamieni. Muszą spłacić swoje inwestycje i utrzymać kopalnię w ruchu. Ale jak wszyscy łowcy, Richardsonowie też szukają unikatowych szafirów Parti - wielobarwnych klejnotów, które mogą przynieść duże pieniądze. Pogoń za tym niesamowitym klejnotem doprowadza grupę wydobywców do granic wytrzymałości.

Premiera serii „Poszukiwacze klejnotów: Australia” odbędzie się w czwartek, 3 listopada br. o godzinie 21:00 na kanale Polsat Viasat Explore (dwa odcinki). Emisja kolejnych odcinków odbywać się będzie w czwartki od godziny 21:00 (więcej tutaj).
 
Brianna Booth w programie „Poszukiwacze klejnotów: Australia”, foto: Viasat World
Brianna Booth w programie „Poszukiwacze klejnotów: Australia”, foto: Viasat World
Operator koparki oraz koparka Hitachi w programie „Poszukiwacze klejnotów: Australia”, foto: Viasat World
Operator koparki oraz koparka Hitachi w programie „Poszukiwacze klejnotów: Australia”, foto: Viasat World


„Poszukiwacze klejnotów: Australia” - sezon 1., emisja w czwartki (od 3 listopada 2022 roku) o godz. 21:00 na kanale Polsat Viasat Explore.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

99 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...