reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Testowy MUX DVB-T2 MWE Networks wkrótce w Szczecinie

dodano: 2022-11-04 15:37 | aktualizacja: 2022-11-16 11:29
autor: Anita Kaźmierska | źródło: forum.satkurier.pl

MWE Networks Michał Winnicki MWE Networks uzyskał pozwolenie na emisję eksperymentalną DVB-T2 w Szczecinie, poinformował na forum.satkurier.pl przedstawiciel tej grupy. Sygnał ma zostać uruchomiony już wkrótce. Dodajmy, że przed miesiącem eksperymentalna emisja DVB-T2 z kanałami telewizyjnymi MWE Networks ruszyła z nadajnika zlokalizowanego w Katowicach.

telewizor telewizja DVB-|T2 HEVC naziemna


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przed procesem refarmingu w Polsce, MWE Networks posiadał pozwolenia na emisję testową DVB-T2 w Gdańsku, Katowicach, Szczecinie i Warszawie. W Szczecinie nadawał na k. 39 (618 MHz) z Pazim Center, a w Katowicach na k. 38 (610 MHz) z RTCN Kosztowy. W Gdańsku i Warszawie grupa w ogóle nie rozpoczęła emisji. Problemem w przypadku tych dwóch lokalizacji okazało się miejsce instalacji anten (odpowiednio Olivia Star i WTT), gdzie swoje systemy posiada już spółka BCAST.

MUX testowy z Katowic można odbierać na kanale 36 o częstotliwości 594 MHz, z kierunku wieżowiec Stalexport. Dostępne są tam kanały: Power TV HD, Filmax HD, Xtreme TV, TVC HD, Nuta Gold i Junior Music. Pozwolenie na tę emisję eksperymentalną obowiązuje do 11 października 2023 roku. Maksymalna moc ERP wynosi 0,45 kW. Emisja jest prowadzona w polaryzacji poziomej (H), z charakterystyką dookólną.

Dodajmy, że MWE Networks ma w planach uruchomić emisję testową DVB-T2 także w Amelinie. Najpierw musi jednak uzyskać na to pozwolenie od Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Warto nadmienić, że siedziba MWE Networks znajduje się właśnie w Szczecinie.

Aktualizacja:
Jak dowiedział się satkurier.pl, emisja w Szczecinie będzie prowadzona na k. 39 (618 MHz) z Pazim Center, czyli z tej samej lokalizacji i na takiej samej częstotliwości, co przed refarmingiem. Maksymalna moc ERP wyniesie 0,4 kW. Pozwolenie obowiązuje przez okres 12 miesięcy do 4 listopada 2023 roku.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii NTC w Polsce


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-7/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-7/2023

12 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...