reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Polsat Viasat Nature: Katastrofa w Fukushimie

dodano: 2022-11-05 04:24 | aktualizacja: 2022-11-05 11:23
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat Nature W sobotę, 5 listopada br. o godz. 21:00 na kanale Polsat Viasat Nature wyemitowany zostanie premierowo brytyjski film dokumentalny „Fukushima: przyroda po katastrofie” („Fukushima: Nature in the Danger Zone”). Co naprawdę dzieje się z przyrodą po katastrofie nuklearnej?

Polsat Viasat Nature


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W piątek 11 marca 2011 roku u wschodnich wybrzeży Japonii doszło do najpotężniejszego trzęsienia ziemi, jakie kiedykolwiek odnotowano w tym kraju. Wstrząsy o sile dziewięciu stopni przesunęły Ziemię poza jej oś, wywołując 15-metrowe tsunami, które zmiotło z mapy całe miasta.  W elektrowni atomowej w Fukushimie gigantyczna fala przekroczyła zabezpieczenia, powodując eksplozję wszystkich trzech rdzeni reaktorów Fukushima Daiichi. W ciągu jednej nocy 460 tysięcy ludzi zostało wysiedlonych pozostawiając w opuszczonych, zastygłych w czasie miastach - widmach cały swój dobytek. Ponad dekadę później, opuszczone przez ludzi miasta, nadal są uważane za nienadające się do życia. Jednak zamieszkujące je zwierzęta są zgoła innego zdania (więcej tutaj).

Dokument „Fukushima: przyroda po katastrofie”, którego premiera odbędzie się w sobotę, 5 listopada br. o godzinie 21:00 na kanale Polsat Viasat Nature, odkrywa życie w strefie katastrofy nuklearnej i podąża za międzynarodową grupą ekspertów badających zwierzęta, które wbrew wszelkim przeciwnościom pozostały w tym toksycznym krajobrazie.

W programie widzowie poznają zespół naukowców odwiedzający niebezpieczną strefę, którą dzikie zwierzęta w Fukushimie uznały za swoją. Dzięki całemu arsenałowi lokalizatorów, satelitów, dronów i kamer, specjaliści odkrywają sekrety zwierząt, które są w stanie nie tylko przetrwać, ale i rozwijać się w tym miejscu.

Od dzików po zwinne japońskie myszy polne - eksperci badają, jaki wpływ ma promieniowanie na żyjące tam gatunki, od ich zachowania i wyglądu po strukturę genetyczną - jak zapowiada nadawca, zapewniając rzadki i zapierający dech w piersiach wgląd w niektóre z największych tajemnic współczesnej natury (więcej tutaj).

Pod koniec ekspedycji zespół liczy, ile dokładnie gatunków żyje w cieniu Fukushimy i znajduje odpowiedź na pytanie „Co naprawdę dzieje się z życiem w strefie katastrofy nuklearnej?”. Dokument „Fukushima: przyroda po katastrofie” bada to, co dzikie, niebezpieczne i zaskakujące (więcej tutaj).

„Fukushima: przyroda po katastrofie” - emisja w sobotę, 5 listopada 2022 roku o godz. 21:00 na kanale Polsat Viasat Nature.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

175 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 299 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...