reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Wywiad z wampirem” w serialowej wersji w AMC

dodano: 2022-11-06 22:16
autor: Łukasz Knapik | źródło: AMC Networks International

AMC „Wywiad z wampirem” W poniedziałek, 7 listopada br. o godz. 22:00 na kanale AMC wyemitowany zostanie premierowo 1. odcinek 1. sezonu amerykańskiego serialu „Wywiad z wampirem” („Interview With The Vampire”), produkcji AMC Studios, opartej na kultowej sadze Anne Rice. Występują Bailey Bass, Maura Grace Athari, Jacob Anderson, Eric Bogosian i Sam Reid. Będzie to premiera tego serialu w Polsce.

AMC „Wywiad z wampirem”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Wywiad z wampirem” na podstawie powieści Anne Rice - polska premiera serii na antenie AMC

Serial „Wywiad z wampirem” produkcji AMC Studios, oparty na kultowej sadze Anne Rice, pojawi się na ekranach polskich widzów jesienią tego roku. Premiera gotyckiej opowieści od twórców takich serii, jak „Breaking Bad” i „Better Call Saul”, odbędzie się w poniedziałek, 7 listopada br. o godzinie 22:00, wyłącznie na kanale AMC.

Fenomen książki

Powieść Anne Rice „Wywiad z wampirem” została wydana w Stanach Zjednoczonych Ameryki w 1976 roku. W Polsce ukazała się kilka lat później, jednak równie szybko zyskała popularność. W 1994 roku pojawił się film o tym samym tytule, będący adaptacją pierwszej powieści z cyklu „Kroniki wampirów”, na którym opiera się nadchodzący serial.

W 2020 roku AMC Networks ogłosiło zawarcie umowy na zakup praw do dzieł literackich Anne Rice: serii „Kroniki wampirów” oraz „Dzieje czarownic z domu Mayfair” - sprzedały się one w ponad 150 milionach egzemplarzy na całym świecie. Obejmują 18 tytułów, w tym takie jak „Wywiad z wampirem”, „Wampir Lestat”, „Królowa potępionych” czy „Godzina czarownic”. Anne Rice była bezpośrednio zaangażowana w proces produkcji przed swoją śmiercią w 2021 roku, natomiast Christopher Rice, syn autorki, pełni funkcję producenta wykonawczego serialu.

Serialowa adaptacja

Siedmioodcinkowy „Wywiad z wampirem”, zrealizowany na podstawie powieści Anne Rice, śledzi epicką historię Louisa de Pointe du Laca (w tej roli Jacob Anderson), pełną miłości, krwi i niebezpieczeństw, jakie niesie ze sobą nieśmiertelność. Wampir opowiada o swojej niecodziennej egzystencji dziennikarzowi Danielowi Molloyowi (Eric Bogosian). Zmagając się z ograniczeniami życia czarnoskórego mężczyzny w Nowym Orleanie na początku XX wieku, Louis nie może oprzeć się kuszącej propozycji Lestata de Lioncourta (Sam Reid): przemiany w wampira i zostania jego towarzyszem. Uzależniające moce Louisa mają okrutną cenę, a pojawienie się nowej podopiecznej Lestata - młodej Claudii (Bailey Bass) - sprawia, że obaj wkraczają na wieloletnią ścieżkę zemsty i odkupienia.

Wielokrotnie nagradzany Mark Johnson („Better Call Saul”, „Breaking Bad” i „Halt and Catch Fire”), Christopher Rice oraz nieżyjąca już Anne Rice są producentami wykonawczymi „Wywiadu z wampirem”. Rolę showrunnera pełni Rolin Jones („Friday Night Lights” i „Perry Mason”). Reżyser Alan Taylor („Gra o tron”, „Mad Men” i „Rodzina Soprano”) wyreżyserował dwa pierwsze odcinki, jest także jednym z producentów wykonawczych serialu (więcej tutaj).
 
Maura Grace Athari w serialu „Wywiad z wampirem”, foto: Alfonso Bresciani/AMC Network Entertainment LLC.
Maura Grace Athari w serialu „Wywiad z wampirem”, foto: Alfonso Bresciani/AMC Network Entertainment LLC.
Bailey Bass w serialu „Wywiad z wampirem”, foto: Alfonso Bresciani/AMC Network Entertainment LLC.
Bailey Bass w serialu „Wywiad z wampirem”, foto: Alfonso Bresciani/AMC Network Entertainment LLC.
Eric Bogosian w serialu „Wywiad z wampirem”, foto: Alfonso Bresciani/AMC Network Entertainment LLC.
Eric Bogosian w serialu „Wywiad z wampirem”, foto: Alfonso Bresciani/AMC Network Entertainment LLC.
Sam Reid i Jacob Anderson w serialu „Wywiad z wampirem”, foto: Michele K. Short/Sony Pictures Television/AMC Film Holdings LLC.
Sam Reid i Jacob Anderson w serialu „Wywiad z wampirem”, foto: Michele K. Short/Sony Pictures Television/AMC Film Holdings LLC.


„Wywiad z wampirem” - sezon 1., emisja w poniedziałki (od 7 listopada 2022 roku) o godz. 22:00 w AMC.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 5-7/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-7/2023

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

339 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...