reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
 • Zaloguj

Oferta prepaid z satelity

dodano: 2022-11-08 15:06
autor: Janusz Sulisz | źródło: SAT Kurier 7-8/2022

moduł CAM prepaid Jak wiadomo, są widzowie, którzy potrzebują oglądać coś więcej niż to, co jest w bezpłatnej telewizji naziemnej czy Internecie, ale z satelity. Często są to osoby, które uczą się lub znają np. język francuski czy włoski. Są to też osoby oglądające telewizję na działce, kempingu czy zagranicznym wyjeździe albo kierowcy ciężarówek. Co można kupić w naszym kraju, aby oglądać kanały płatnej telewizji? Nie ma tego dużo, bo część operatorów nie oferuje z satelity nic w formie przedpłaconej (Polsat, Orange, Sky).

satkurier.pl
moduł CAM prepaid


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Fransat CAM z kartą

Francuskie kanały najłatwiej uzyskać dzięki modułowi CAM CI+ wraz z kartą Fransat (system Viaccess) w cenie około 500 zł. Od aktywacji zapewnia 4-letni dostęp do oferty francuskich kanałów z satelity Eutelsat 5 West A (5°W). Konieczna odpowiednia instalacja antenowa, która zapewnia dostęp do sygnału z 5°W.

Oferta Fransat jest satelitarnym odpowiednikiem francuskiego DVB-T. Aktualnie oferta kanałów telewizyjnych zawiera 27 głównych kanałów francuskich i 24 lokalne wersje France 3 oraz grupę darmowych (FTA) kanałów TV i stacji radiowych (19 podstawowych) obecnych na 5°W. Trzon oferty tworzą kanały TF1, France 2, France 3, France 4, M6, NRJ 12, TFX, TMC i W9. Aby uruchomić kartę, należy po podłączeniu poprawnie skonfigurowanego zestawu antenowego z dostępem do sygnału z satelity Eutelsat 5 West A (5°W) przeprowadzić proces instalacji na kanał TF1 – uprawnienia zostaną nadane w ciągu kilku minut. Karty Fransat (Viaccess PC7.0) nie wolno przekładać do czytnika tunerów linuksowych, bo zostanie zablokowana.

Oferta przeznaczona na rynek francuski. Są też karty i oryginalne dekodery Fransat, jeśli ktoś nie chce modułu.
 

PLUSY
 • Oferta francuskich kanałów, będąca odpowiednikiem stacji znanych z DVB-T we Francji
 • Najlepsze stacje: TF1, M6, France 2-4 i W9
 • Oferta wyłącznie z satelity Eutelsat 5 West A (5°W)
 • Jednorazowa opłata za moduł i około 4 lata oglądania
 • Karta do modułu lub dekodera w systemie Viaccess (PC7)

MINUSY
 • Pozycja 5°W to nie 13°E – trzeba mieć osobną antenę
 • Karta tylko w oryginalnym CAM-ie/dekoderze Fransat

Karta TNT SAT z dekoderem

Jeśli komuś nie odpowiada oferta Fransatu lub mniej znana pozycja 5°W, może wybrać inny, francuski pakiet: TNT SAT z Astry 19,2°E. Zapewnia dostęp na oryginalnych dekoderach do oferty francuskich kanałów z satelitów Astra 1 (19,2°E). Oferta kanałów telewizyjnych zawiera 27 głównych kanałów francuskich i 24 lokalne wersje France 3. Karta w systemie Viaccess PC6.0 działa przez 4 lata od uruchomienia w oryginalnym dekoderze przeznaczonym dla kart TNT. Sama karta TNT SAT kosztuje 330 zł, a z dekoderem 630 zł. Karta nie pracuje w module Viaccess lub innym uniwersalnym czytniku. Karta działa 4 lata od momentu aktywacji, co jest odgórnym wymogiem nadawcy. Koszt wymiany karty to 15 euro (wysyłka nowej karty TNT SAT tylko na francuski adres). Obywatele Francji mają możliwość rozszerzenia oferty kanałów przechodząc na abonament francuskiej platformy CANAL+. Aktualne ceny na stronie tntsat.fr.
 

PLUSY
 • Oferta francuskich kanałów, będąca odpowiednikiem stacji znanych z DVB-T we Francji
 • Najlepsze stacje: TF1, M6, France 2-4 i W9
 • Oferta z satelity Astra (19,2°E)
 • Jednorazowa opłata na 4 lata oglądania
 • Karta tylko do oryginalnego dekodera w systemie Viaccess (PC6)

MINUSY
 • Nie można używać w dekoderach z OScam - grozi zablokowaniem karty

Moduł Conax z kartą Antik Sat

Jako ciekawostkę na koniec wskazujemy moduł Conax ze startową 1-miesięczną kartą słowackiego pakietu Antik Sat z satelity Eutelsat 16A – 16°E. Kartę z modułem Conax można kupić za około 190 zł.

Kanały pakietu Antik Sat są nadawane w standardzie H.265 (HEVC), dlatego wymagany jest: satelitarny odbiornik HD/4K z H.265 (HEVC) z odpowiednim czytnikiem kart Conax, moduł dostępu Conax CI do telewizora z CI/CI+ lub odbiornika satelitarnego z HEVC i CI, uniwersalny moduł dostępu np. UniCAM lub DeltaCAM do odbiornika HD/4K z H.265 (HEVC) z slotem CI/CI+.
 

PLUSY
 • Słowacka oferta kanałów kodowanych w Conax
 • Oferta kanałów z satelity Eutelsat 16A (16°E) – między Astrą i Hot Birdem
 • Tania oferta z kartą niesparowaną w popularnym systemie Conax

MINUSY
 • W HEVC (wymagany odpowiedni dekoder lub telewizor z tunerem DVB-S2/HEVC)


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

369 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

419 zł Więcej...