reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

ITV2-4 HD startują na Freesat

dodano: 2022-11-09 17:15
autor: RO | źródło: rxtvinfo.com

ITV2 HD, ITV3 HD i ITV4 HD Bezpłatna platforma satelitarna Freesat uaktualniła swoim użytkownikom w Wielkiej Brytanii transmisje publicznych stacji telewizyjnych ITV2, ITV3 i ITV4 do wysokiej rozdzielczości (HD). Doszło do tego tydzień po odkodowaniu sygnału i przejściu do FTA na satelicie Astra 2G (28,2°E).

https://www.abertillerydigitaltv.co.uk/uploads/2/0/5/0/20505036/6676001_orig.jpg
Freesat UK


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Freesat dodał ITV2 HD, ITV3 HD i ITV4 HD do swojego elektronicznego przewodnika po programach (EPG). Kanały HD zastąpiły wersje SD na oryginalnych pozycjach nr 113, 115 i 117 w EPG. Większość dekoderów i telewizorów Freesat zaktualizowało zmianę automatycznie.

12 lat temu ITV uruchomił główne kanały telewizyjne w jakości HD wyłącznie dla płatnej telewizji. Dopiero teraz kanały są oferowane FTA, podczas gdy wersje SD były cały czas nieszyfrowane. Widzowie, którzy z różnych powodów nie będą mogli obejrzeć programu w linearnej transmisji HD, otrzymają dostęp do ponad 10 tys. godzin treści ITV, w tym nadrabiania zaległości z ITV2, ITV3 i ITV4 za pośrednictwem usługi streamingowej ITVX za darmo.

Dla użytkowników Freesat oznacza to, że uzyskają dostęp do dodatkowych wydarzeń sportowych na żywo, w tym meczów LaLiga w jakości HD na kanale ITV4 HD, a także wielu godzin klasycznych seriali i telenowel w jakości HD na ITV3 HD. Widzowie, którzy już mają zaplanowane nagrania na usuniętych wersjach SD kanałów ITV2, ITV3 lub ITV4, muszą ponownie je przejrzeć i być może jeszcze raz ustawić nagrania.

Wyjątek dla posiadaczy dekoderów Freesat SD
Posiadacze starszych odbiorników Freesat (pierwszej generacji) na razie nie zobaczą żadnej zmiany. Kanały ITV2-4 będą ciągle nadawane w SD. Dotyczy to także tych użytkowników, którzy 10 lat temu otrzymali sprzęt w ramach programu pomocy przejścia na nadawanie cyfrowe.

Kanały ITV2 +1, ITV3 +1 i ITV4 +1 pozostają w SD we wszystkich platformach.

Freesat wciąż nie uwzględnił zmian dla Channel 4 HD. We wrześniu nadawca uruchomił w pełni regionalną wersję HD na systemie satelitarnym Astra 28,2°E, co pozwoliło Sky UK przenieść stację na pozycję 104. w Anglii, Irlandii Północnej i Szkocji. Channel 4 HD nie pokazuje programów regionalnych, ale wyświetla reklamy regionalne o różnych porach dnia. Usługa regionalna Channel 4 HD jest nadal testowana, a strumienie transmisji zawierają dane Freesat EPG w ramach przygotowań do przyszłej premiery na Freesat.

Źródło: rxtvinfo.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy na świecie


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

239 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

669 zł Więcej...