reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ziemia i tajemnice w grudniu w Polsat Viasat History

dodano: 2022-11-10 23:07
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat History W grudniu br. kanał Polsat Viasat History poleca swoim widzom szczególnie takie programy jak „Mussolini” (sezon 1.), „Wojna światowa: 1914-1945” (sezon 1.), „Peru: ofiary z królestwa Chimor” i „Historia Matki Ziemi”.

Polsat Viasat History


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Grudzień 2022 roku w ofercie kanału Polsat Viasat History:

„Mussolini” („Mussolini: The First Fascist”)
emisja: w sobotę, 3 grudnia br. o 22:10

Benito Mussolini był symbolem sojuszu Włoch z nazistowskimi Niemcami, ale jaka była prawdziwa historia Duce i stworzonego przezeń włoskiego faszyzmu? Dlaczego człowiek, który długo pozostawał obojętny na kwestie rasowe, stał się łacińskim alter ego Führera, Adolfa Hitlera, i jakie miejsce zajmuje w hierarchii tyranów? 100 lat od dojścia Benito Mussoliniego do władzy, dzięki oficjalnym archiwom i amatorskim materiałom filmowym oraz świadectwom osób, które żyły pod rządami Duce - zarówno jego byłych zwolenników, jak ofiar - widzowie przyjrzą się mechanizmom faszystowskiej władzy, kultowi przemocy i państwowym represjom politycznym, które ostatecznie doprowadziły Włochy do katastrofy (więcej tutaj).

„Wojna światowa: 1914-1945” („The World War: 1914-1945”)
emisja: od poniedziałku, 5 grudnia br. o 22:00

Jak zapowiada nadawca, ten oryginalny serial prezentuje nietypowe podejście do najbardziej gwałtownych i krwawych wydarzeń współczesnej historii, ukazując je z nowej perspektywy. Nie jako dwie wojny światowe, ale jedną opowieść o błędach, ambicji i odwadze. Postrzegając dwie wojny światowe jako pojedynczy konflikt, możemy inaczej spojrzeć na ich przyczyny i skutki. Dzięki temu lepiej zrozumiemy, jak te wydarzenia zmieniły świat i w jaki sposób uczyniły go takim, jakim go znamy - od upadku dawnych imperiów po zmianę równowagi sił - spadku znaczenia Europy i wzrostu roli Azji i Stanów Zjednoczonych Ameryki. Autorzy serii starają się spojrzeć na historię wojen z perspektywy czasu, aby pokazać nam, dlaczego świat pozostawał w stanie wojny przez tak dużą część dwudziestego stulecia.

„Peru: ofiary z królestwa Chimor” („Peru: Sacrifices in the Kingdom of Chimor”)
emisja: w niedzielę, 11 grudnia br. o 21:00

Na północy Peru wzdłuż wybrzeży znaleziono szczątki setek dzieci i młodych lam. Wszystko wskazuje na to, że zostały one złożone w ofierze w XV wieku, w czasach królestwa Chimor, największego imperium w regionie andyjskim przed przybyciem na te tereny Inków, a później konkwistadorów. To bezprecedensowe odkrycie. Nie ma naukowych dowodów na istnienie innych masowych ofiar o takim charakterze i na taką skalę w żadnej innej cywilizacji. Sprawę bada międzynarodowy zespół naukowców. Czy dowiemy się, jakie okoliczności doprowadziły do składania takich ofiar i jaki był ich cel?

„Historia Matki Ziemi” („The History of Mother Earth: Gaia Uncovered”)
emisja: w piątek, 16 grudnia br. o 21:00

Jaką wizję naszej planety miał świat kultury starożytnej? Czego możemy się nauczyć na przykład z greckiego mitu o potężnej bogini Gai? Historyczka Bettany Hughes przygląda się naszym relacjom z Matką Ziemią. Analizując przekazy z czasów starożytnych i wykorzystując najnowsze technologie National Aeronautics and Space Administration (NASA), bada ideę głoszącą, że Ziemia jest żywą istotą. Widzowie dowiedzą się także, w jaki sposób starożytne cywilizacje uczyły się szanować naszą planetę.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC - tani tuner na...

329 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

629 zł Więcej...