reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ziemia i tajemnice w grudniu w Polsat Viasat History

dodano: 2022-11-10 23:07
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat History W grudniu br. kanał Polsat Viasat History poleca swoim widzom szczególnie takie programy jak „Mussolini” (sezon 1.), „Wojna światowa: 1914-1945” (sezon 1.), „Peru: ofiary z królestwa Chimor” i „Historia Matki Ziemi”.

Polsat Viasat History


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Grudzień 2022 roku w ofercie kanału Polsat Viasat History:

„Mussolini” („Mussolini: The First Fascist”)
emisja: w sobotę, 3 grudnia br. o 22:10

Benito Mussolini był symbolem sojuszu Włoch z nazistowskimi Niemcami, ale jaka była prawdziwa historia Duce i stworzonego przezeń włoskiego faszyzmu? Dlaczego człowiek, który długo pozostawał obojętny na kwestie rasowe, stał się łacińskim alter ego Führera, Adolfa Hitlera, i jakie miejsce zajmuje w hierarchii tyranów? 100 lat od dojścia Benito Mussoliniego do władzy, dzięki oficjalnym archiwom i amatorskim materiałom filmowym oraz świadectwom osób, które żyły pod rządami Duce - zarówno jego byłych zwolenników, jak ofiar - widzowie przyjrzą się mechanizmom faszystowskiej władzy, kultowi przemocy i państwowym represjom politycznym, które ostatecznie doprowadziły Włochy do katastrofy (więcej tutaj).

„Wojna światowa: 1914-1945” („The World War: 1914-1945”)
emisja: od poniedziałku, 5 grudnia br. o 22:00

Jak zapowiada nadawca, ten oryginalny serial prezentuje nietypowe podejście do najbardziej gwałtownych i krwawych wydarzeń współczesnej historii, ukazując je z nowej perspektywy. Nie jako dwie wojny światowe, ale jedną opowieść o błędach, ambicji i odwadze. Postrzegając dwie wojny światowe jako pojedynczy konflikt, możemy inaczej spojrzeć na ich przyczyny i skutki. Dzięki temu lepiej zrozumiemy, jak te wydarzenia zmieniły świat i w jaki sposób uczyniły go takim, jakim go znamy - od upadku dawnych imperiów po zmianę równowagi sił - spadku znaczenia Europy i wzrostu roli Azji i Stanów Zjednoczonych Ameryki. Autorzy serii starają się spojrzeć na historię wojen z perspektywy czasu, aby pokazać nam, dlaczego świat pozostawał w stanie wojny przez tak dużą część dwudziestego stulecia.

„Peru: ofiary z królestwa Chimor” („Peru: Sacrifices in the Kingdom of Chimor”)
emisja: w niedzielę, 11 grudnia br. o 21:00

Na północy Peru wzdłuż wybrzeży znaleziono szczątki setek dzieci i młodych lam. Wszystko wskazuje na to, że zostały one złożone w ofierze w XV wieku, w czasach królestwa Chimor, największego imperium w regionie andyjskim przed przybyciem na te tereny Inków, a później konkwistadorów. To bezprecedensowe odkrycie. Nie ma naukowych dowodów na istnienie innych masowych ofiar o takim charakterze i na taką skalę w żadnej innej cywilizacji. Sprawę bada międzynarodowy zespół naukowców. Czy dowiemy się, jakie okoliczności doprowadziły do składania takich ofiar i jaki był ich cel?

„Historia Matki Ziemi” („The History of Mother Earth: Gaia Uncovered”)
emisja: w piątek, 16 grudnia br. o 21:00

Jaką wizję naszej planety miał świat kultury starożytnej? Czego możemy się nauczyć na przykład z greckiego mitu o potężnej bogini Gai? Historyczka Bettany Hughes przygląda się naszym relacjom z Matką Ziemią. Analizując przekazy z czasów starożytnych i wykorzystując najnowsze technologie National Aeronautics and Space Administration (NASA), bada ideę głoszącą, że Ziemia jest żywą istotą. Widzowie dowiedzą się także, w jaki sposób starożytne cywilizacje uczyły się szanować naszą planetę.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

369 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...