reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Polsat Viasat History: Historia jednostki pancernej

dodano: 2022-11-12 06:16
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat History W październiku 1944 roku 761 Batalion Pancerny, znany jako Czarne Pantery, stał się pierwszą afroamerykańską jednostką pancerną walczącą podczas II wojny światowej.  Do końca konfliktu Czarne Pantery toczyły walki na wschodzie i dotarły dalej niż inne amerykańskie oddziały. Żołnierze za swoje bohaterstwo otrzymali 391 odznaczeń. Brytyjski program dokumentalny „Czarne Pantery II wojny światowej” („Black Panthers of WW2”) opowiada historię tej pierwszej afroamerykańskiej jednostki pancernej. Premiera dokumentu odbędzie się w sobotę, 12 listopada br. o godz. 21:00 na kanale Polsat Viasat History.

Polsat Viasat History


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Czarne Pantery udowodniły, że są w stanie sprostać swojemu motto „Come Out Fighting” („Idziemy do boju”), walcząc we Francji i Belgii, były też jednym z pierwszych amerykańskich batalionów, które spotkały się z armią rosyjską w Austrii. Przedarły się również przez niemiecką linię Zygfryda, umożliwiając oddziałom generała George'a S. Pattona wkroczenie do Niemiec.

Dokument „Czarne Pantery II wojny światowej” pokazuje, jak batalion walczył nie tylko z wrogiem za granicą, ale także w kraju z rasistowskimi prawami Jima Crowa. Szkolili się w erze segregacji rasowej, w której jeńcy wojenni pojmani przez Niemców mieli więcej praw niż oni. Członkowie tej wyjątkowej jednostki chcieli, by ich głos był słyszany przez białych generałów.

W programie widzowie zobaczą rekonstrukcje oraz wywiady z weteranami i ich rodzinami, usłyszą niesamowitą historię odważnych ludzi, którzy walczyli w, do tej pory, mało znanej jednostce. Premiera dokumentu „Czarne Pantery II wojny światowej” na kanale Polsat Viasat History odbędzie się w sobotę, 12 listopada br. o godzinie 21:00 (więcej tutaj).

„Czarne Pantery II wojny światowej” - emisja w sobotę, 12 listopada 2022 roku o godz. 21:00 na kanale Polsat Viasat History.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

99 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...