reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Dziękujemy za ochronę granicy RP” w TVP3

dodano: 2022-11-12 06:43
autor: Łukasz Knapik | źródło: Ministerstwo Obrony Narodowej/satkurier.pl

Ministerstwo Obrony Narodowej MON W piątek, 11 listopada br., w Święto Niepodległości, w Białymstoku odbył się koncert „Dziękujemy za ochronę granicy RP”, którego organizatorem było Ministerstwo Obrony Narodowej (MON). W Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku wystąpili soliści, chór, balet i Orkiestra Symfoniczna Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, gościnnie - żołnierze raperzy: Witold Ostynowicz „Vito WS”, Jarosław Kozłowski „Unikatos” i Aron Szostak „Szosto”. Wydarzenie odbyło się w związku z trwającym atakiem wojskowym Rosji na Ukrainę. Retransmisję tego koncertu pokaże premierowo w sobotę, 12 listopada br. o godz. 22:30 TVP3 (kanał TVP3 Białystok dodatkowo o godz. 17:00).

Ministerstwo Obrony Narodowej MON


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Narodowe Święto Niepodległości to dzień, w którym przede wszystkim wspomniany naszych bohaterów - pokolenia Polaków, które zawsze dążyły do tego, żeby Polska była niepodległa. Mimo zaborów, mimo krwawo tłumionych powstań narodowych, mimo rusyfikacji i germanizacji, zawsze dążyli do tego, żeby Polska była niepodległa. Pamiętamy także o współczesnych obrońcach naszej ojczyzny. Pamiętamy o żołnierzach Wojska Polskiego, o funkcjonariuszach Straży Granicznej, policjantach i innych służb mundurowych. Dziękujemy za waszą odwagę. Dziękujemy za obronę polskich granic. Jesteśmy wam za tę służbę wdzięczni

- mówił przed rozpoczęciem koncertu Mariusz Błaszczak, wicepremier, minister obrony narodowej. 


Słowa podziękowania szef MON skierował także do  rodzin i bliskich żołnierzy oraz mieszkańców terenów przygranicznych (więcej tutaj).  

- Z rozmów z żołnierzami wiemy, że bez państwa wsparcia, bez waszego zrozumienia, cierpliwości sytuacja byłaby dużo trudniejsza. Dziękuję też mieszkańcom terenów przygranicznym za wsparcie udzielane żołnierzom Wojska Polskiego. Nawet najmniejsze gesty mają znaczenie. To gesty solidarności i życzliwości. Dziękuję też wszystkim tym, którzy reagowali wtedy, kiedy żołnierze byli atakowani. Z przykrością muszę powiedzieć, że także z polskiej strony. Wtedy bardzo wielu Polaków, większość  stanęła murem za polskim mundurem. Dziękuję wam za to, że stoicie murem za polskim mundurem

- podkreślił minister.


„Dziękujemy za ochronę granicy RP” - emisja w sobotę, 12 listopada 2022 roku o godz. 22:30 w TVP3.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

629 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...