reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Hiszpański pirat z Rojadirecta osobiście winny piractwu

dodano: 2022-11-14 14:45
autor: Dr. Hack | źródło: LaLiga

Rojadirecta logo piractwo streaming 360px Grupa Mediapro poinformowała, że Sąd Najwyższy Hiszpanii orzekł, że Igor Seoane, administrator firmy Puerto 80 Projects i właściciel serwisu RojaDirecta, jest odpowiedzialny za naruszenie praw własności intelektualnej Mediapro i LaLiga. Pisaliśmy w lipcu o tej sprawie, ale teraz hiszpański Sąd Najwyższy zmienił orzeczenie sądu niższej instancji. 

Rojadirecta
Rojadirecta piracki serwis piractwo-760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Sąd Najwyższy orzekł, że Igor Seoane, właściciel strony internetowej RojaDirecta, jest osobiście odpowiedzialny za naruszenie praw własności intelektualnej Grupy Mediapro i LaLiga Football. W ten sposób Sąd Najwyższy koryguje orzeczenie Sądu Okręgowego A Coruña, które oddzieliło Igora Seoane od nielegalnej działalności prowadzonej przez Puerto 80, nielegalnej dystrybucji meczów LaLigi i czerpania z tego wielkich korzyści ekonomicznych.

Przypomnijmy, że w 2015 roku Mediapro złożyło pozew przeciwko witrynie RojaDirecta jako odpowiedzialnej za nieautoryzowaną dystrybucję treści, uznając firmę Puerto 80 i jej jedynego administratora Igora Seoane za odpowiedzialną za tę witrynę. 

Sąd pierwszej instancji skazał zarówno spółkę, jak i samego 
Igora Seoane, który odwołał się od tej decyzji do Sądu Okręgowego A Coruña, który ostatecznie się z nim zgodził. Teraz Sąd Najwyższy zmienił tę decyzję i obarczył Igora Seoane odpowiedzialnością za nielegalne działania prowadzone przez portal RojaDirecta

R
ównolegle
Grupa Mediapro wszczęła proces o odszkodowanie przeciwko firmie Puerto 80 o wartości 354 mln euro
Teraz
Mediapro, w wyniku wyroku Sądu Najwyższego, będzie dochodzić od samego również Igora Seoane za wyrządzone szkody.

Witryna RojaDirecta udostępniała nielegalne treści od 2010 roku, naruszając prawa własności intelektualnej za pośrednictwem Internetu umożliwiając oglądanie meczów piłki nożnej na żywo. Chociaż dostęp do witryny był bezpłatny dla użytkownika, Igor Seoane zarobił miliony euro dzięki linkom do innych witryn i reklamom na nich. Za to wszystko Mediapro żąda 354 mln euro.

Ten proces sądowy jest częścią działań promowanych przez Mediapro i LaLiga w celu wyeliminowania piractwa w piłce nożnej w Hiszpanii. Mediapro i LaLiga zamierzają kontynuować walkę z piractwem audiowizualnym oraz nieuczciwą i nielegalną konsumpcją treści chronionych prawami własności intelektualnej.


Źródło: 2playbook.com  mundoplus.tv  tvlatina.tv

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kącik hakera


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 749 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

739 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

130 zł Więcej...