reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Dr Death” na kanale AXN

dodano: 2022-11-15 12:31
autor: Łukasz Knapik | źródło: Antenna Group/satkurier.pl

AXN „Dr Death” We wtorek, 15 listopada br. o godz. 22:00 na kanale AXN wyemitowany zostanie premierowo 1. odcinek 1. sezonu amerykańskiego serialu „Dr Death”, wyprodukowanego dla serwisu Peacock. Występują Grace Gummer, Molly Griggs, AnnaSophia Robb, Laila Robins, Zabryna Guevara, Rachel Flynn, Kelly Kirklyn, Sheila Tapia, Cristala Carter, Jennifer Kim, Smitty Chai, Linda Marie Larson, Tracy Sallows, Marceline Hugot, Maryann Plunkett, Joshua Jackson, Fredric Lehne, Dominic Burgess, Christian Slater, Alec Baldwin, Hubert Point-Du Jour, Grainger Hines, Dashiell Eaves, John Wojda, Kelsey Grammer, Ajay Naidu i Shawn Andrew. 1. seria liczy 8 odcinków.

AXN „Dr Death”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
LSD, kokaina i leki przeciwbólowe na bazie narkotyków. Te używki, przez wiele lat krążyły w organizmie uznanego neurochirurga, Christophera Duntscha. W efekcie, po jego operacjach pacjenci wybudzali się z czterokończynowym porażeniem ciała lub umierali. Ośmioodcinkowy serial „Dr Death” z Joshuą Jacksonem w roli głównej, nie szczędzi widzom potwornych szczegółów tej lekarskiej zbrodni. Premiera serialu odbędzie się we wtorek, 15 listopada br. o godzinie 22:00 w AXN.

Jak czytamy w opisie, w XXI wieku trudno sobie wyobrazić podobną historię, ale wydarzenia z serialu naprawdę miały miejsce i to w kraju, w którym jest chyba jeden z najlepszych, prywatnych systemów opieki medycznej na świecie. Dzięki nieprawdopodobnej arogancji i pewności siebie oraz błyskotliwości i urokowi osobistemu udawało mu się przez lata zwodzić najlepsze szpitale w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Wyłącznie inni neurochirurdzy, którzy z nim przeprowadzali operacje, byli w stanie zorientować się, że ten określający się jako najlepszy lekarz w kraju, jest skrajnym dyletantem. W dodatku pod wpływem substancji odurzających.

I właśnie dzięki takim dwóm lekarzom, którzy przeprowadzili własne śledztwo, widzowie mogą krok po kroku prześledzić jak doszło do tego, że sympatyczny chłopak z Tennessee, doprowadził do śmierci dwoje swoich pacjentów, a 31 trwale okaleczył. I prawdopodobnie już do końca życia nie wyjdzie z więzienia, a cały świat nie będzie go inaczej nazywał jak tylko Dr Śmierć.

Christopher Duntsch (w tej roli Joshua Jackson) urodził się w 1971 roku w Montanie. Po przeprowadzce rodziny, młodość spędził w Tennessee. Był dobrym sportowcem, chciał zająć się zawodowo futbolem amerykańskim. Porzucił jednak sport na rzecz medycyny. Postanowił zostać neurochirurgiem z tego powodu, że jest to jedna z najlepiej opłacanych specjalizacji, a on już wtedy zaciągał długi.

Christopher Duntsch tak dobrze radził sobie na studiach, że udało mu się dołączyć do Alpha Omega Medical Honor Society. Przynależność do tego bractwa studenckiego, powodowało niemal automatyczne uznanie w środowisku lekarskim. Na uniwersytecie spędził pięć lat studiując neurochirurgię i chirurgię ogólną. W tym czasie prowadził z powodzeniem laboratoria uczelniane. Zbierał też duże sumy w ramach grantów. Jednak w międzyczasie uzależnił się od LSD i leków przeciwbólowych.

Już podczas stażu starało się o niego wiele ośrodków medycznych. W 2011 roku został zwerbowany do instytutu zajmującego się leczeniem urazów kręgosłupa w North Dallas. Już wtedy miał na koncie pięcioro okaleczonych pacjentów w poprzednim szpitalu. Jednym z nich był jego przyjaciel Jeffrey Summers (Dominic Burgess). Cierpiał on na bóle szyjne, a po operacji prowadzonej przez Christophera Duntscha został całkowicie sparaliżowany. Już po amerykańskiej premierze serialu „Dr Death”, Jeffrey Summers zmarł na skutek pooperacyjnych komplikacji.

Tymczasem Christopher Duntsch, nadal uważany za „cudowne dziecko neurochirurgii”, operował dalej. W Dallas zwrócił uwagę innego neurochirurga, Roberta Hendersona (Alec Baldwin). Wkrótce dołączył do niego doktor Randall Kirby (Christian Slater). We dwójkę przeprowadzili prywatne śledztwo.

Christopher Duntsch zmieniał kolejne szpitale, zostawiając za sobą sparaliżowanych pacjentów po nieudanych operacjach. Okazało się, że żaden szpital nie chciał się przyznać do błędów w sztuce swojego lekarza, żeby nie stracić reputacji. Dlatego ten bez trudu operował przez kilka kolejnych lat, m.in. w Las Vegas. Dopiero w 2015 roku doktorzy Randall Kirby i Robert Henderson doprowadzili do postawienia zarzutów Christopherowi Duntsch’owi przez  prokuraturę w Dallas, która uznała, że Dr Śmierć stanowi publiczne zagrożenie. Ława przysięgłych skazała „cudowne dziecko neurochirurgii” na dożywocie w 2017 roku.

Premiera serialu „Dr Death” odbędzie się we wtorek, 15 listopada br. o godzinie 22:00. Kolejne odcinki będą emitowane we wtorki o godzinie 22:00 w AXN (więcej tutaj).
 
Joshua Jackson w serialu „Dr Death”, foto: Antenna Group
Joshua Jackson w serialu „Dr Death”, foto: Antenna Group
Alec Baldwin i Christian Slater w serialu „Dr Death”, foto: Antenna Group
Alec Baldwin i Christian Slater w serialu „Dr Death”, foto: Antenna Group


„Dr Death” - sezon 1., emisja we wtorki (od 15 listopada 2022 roku) o godz. 22:00 w AXN.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...

SAT Kurier - 1-2/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2023

12 zł Więcej...