reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Europa z powietrza: Boże Narodzenie” w National Geographic

dodano: 2022-11-16 14:01 | aktualizacja: 2022-11-22 13:22
autor: Anita Kaźmierska | źródło: The Walt Disney Company

Europa z powietrza: Boże Narodzenie National Geographic Wilno W grudniu o prawdziwie świąteczny klimat na kanale National Geographic zadba program „Europa z powietrza: Boże Narodzenie”, ukazujący ten magiczny czas w roku z perspektywy lotu sań Świętego Mikołaja. Uwielbiana seria w świątecznym wydaniu podąża szlakiem barwnych iluminacji, fajerwerków i stad reniferów. W tej zachwycającej podróży lotniczej zobaczymy nie tylko najpiękniejsze jarmarki bożonarodzeniowe, ale także słynne Rovaniemi, gdzie znajduje się poczta i wioska Świętego Mikołaja.

National Geographic
Europa z powietrza: Boże Narodzenie National Geographic


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
National Geographic zaprasza widzów na świąteczną podróż po Starym Kontynencie widzianym z perspektywy zaprzęgu reniferów. Specjalne wydanie programu „Europa z powietrza: Boże Narodzenie" ukazuje najpiękniejsze miejsca związane z tym magicznym czasem w roku. Dowiemy się m.in., gdzie dokładnie znajduje się sortownia listów do św. Mikołaja oraz którędy podąża najsłynniejszy świąteczny pociąg udekorowany tysiącem światełek.

„Europa z powietrza” to jedna z najbardziej lubianych przez widzów serii National Geographic, która od lat pokazuje najróżniejsze miejsca na Starym Kontynencie - m.in. miasta, krainy geograficzne czy konstrukcje inżynieryjne - widziane z perspektywy lotu ptaka. W specjalnym godzinnym wydaniu bożonarodzeniowym przemierzymy Europę, dostrzegając jej zróżnicowane świąteczne krajobrazy i tradycje.

Wioska św. Mikołaja i najpiękniejszy świąteczny pociąg
Jednym z najbardziej ikonicznych miejsc ukazanych w nowym programie National Geographic jest Rovanieni, czyli fińskie miasto, gdzie na co dzień mieszka ulubiona postać wszystkich dzieci - św. Mikołaj. Okazuje się, że pod adres domowy naszego bohatera przychodzi rekordowe 500 tys. listów rocznie z najróżniejszych stron świata. W programie „Europa z powietrza: Boże Narodzenie” zobaczymy, że sortowanie przesyłek w wiosce Mikołaja to ogromne przedsięwzięcie, które traktowane jest tam wyjątkowo poważnie. Przy okazji wizyty w Finlandii przekonamy się o zaskakującej skali spędów reniferów, odbywających się tutaj w tym czasie.

To nie koniec baśniowych widoków, jakie zaserwują nam twórcy specjalnej edycji programu. Kamery wzniosą się także nad najsłynniejsze jarmarki bożonarodzeniowe w Europie, i zachwycające miejskie iluminacje, jak te organizowane wzdłuż brytyjskich wybrzeży. Podążymy też trasą świątecznego pociągu, który rokrocznie przemierza Europę, by tchnąć trochę magii w życia mieszkańców Starego Kontynentu. Którędy przejeżdża?
 
Rynek w Tallinnie, fot. National Geographic
Rynek w Tallinnie, fot. National Geographic
Kadr z programu „Europa z powietrza: Boże Narodzenie”, fot. National Geographic
Plac Katedralny w Wilnie, fot. National Geographic

Europa z powietrza: Boże Narodzenie (Europe from Above: Christmas)
Premiera: 4 grudnia (niedziela), godz. 12:00 w National Geographic
Powtórki: 24 grudnia, godz. 10:00 i 15:00 oraz 25 grudnia godz. 12:00


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

539 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...