reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Pół miliona pirackich odbiorców 2600 kanałów

dodano: 2022-11-17 11:57
autor: Dr. Hack | źródło: Policía Nacional/Europol/ACE

Flaga Hiszpania piractwo czaszka 360px Agenci hiszpańskiej Policía Nacional (policji krajowej) we wspólnej operacji z Europolem rozbili siatkę przestępców (piratów), która rzekomo nielegalnie rozprowadzała treści audiowizualne wśród ponad 0,5 mln użytkowników w kilku krajach europejskich. Lewa platforma streamingowa miał 95 własnych sprzedawców w wielu krajach Europy (ale nie w Polsce) i około 3 mln euro zysku rocznie.

Policia Nacional
Policia Nacional logo Espana piractwo 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Aresztowano 4 osoby, które działały w okolicach Malagi.
Wykorzystywano różne strony internetowe do reklamowania pakietów abonamentowych składających się z ponad 2600 kanałów telewizyjnych oraz 23 000 filmów i seriali. Piraci - organizatorzy mieli ponad 95 sprzedawców zlokalizowanych w Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, na Malcie, w Portugalii, na Cyprze i w Grecji.

Nic nie wiadomo, aby ta piracka platforma działała bezpośrednio w Polsce, aczkolwiek możliwe jest, że kupujący tzw. „linijki" na Aliexpress mogli nieświadomie kupić dostęp do tej nielegalnej oferty. Teraz zapewne mają ciemność.

Zyski, które wynosiły około 3 mln euro rocznie, były prane przez organizację poprzez nabywanie mienia ruchomego i nieruchomego w prowincji Malaga oraz kierowanie środków za pośrednictwem hiszpańskich spółek na rachunki bankowe zlokalizowane w rajach podatkowych.

Podczas przeszukania hiszpańscy policjanci odłączyli 10 routerów, które były podłączone do 32 serwerów zlokalizowanych we Francji, Holandii i Hiszpanii. Na nich hostowane były nielegalne treści telewizyjne. Przejęto sprzęt komputerowy, 2800 euro w gotówce, a także 2 luksusowe auta o wartości 180 tys. euro.

Dochodzenie rozpoczęło się w 2020 roku po skardze złożonej przez Alliance for Creativity and Entertainment, koalicję zajmującą się ograniczaniem piractwa cyfrowego. Wstępne działania policji wykazały istnienie organizacji, która od 2012 r. komercjalizowała i dystrybuowała piracko treści audiowizualne z płatnych platform telewizyjnych, w tym także polskich.

Źródło: policia.es  europapress.es 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

479 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...