reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Press TV na liście sankcji UE

dodano: 2022-11-17 21:29
autor: RO | źródło: euronews.com/presstv.ir

Press TV Unia Europejska nałożyła 14 listopada br. nową rundę sankcji na Iran w reakcji na używanie przez teherański reżim przemocy wobec pokojowych demonstrantów protestujących w kraju po śmierci 22-letniej Mahsy Amini. Sankcje objęły 29 irańskich urzędników oraz 3 organizacje za brutalne tłumienie protestów. Na czarnej liście znalazł się państwowy 24-godzinny kanał informacyjny Press TV.

Press TV
Press TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kanał Press TV jest oskarżany za produkcję i nadawanie "wymuszonych zeznań zatrzymanych", czytamy w oświadczeniu UE. Irańska strona twierdzi, że żadnych wymuszonych zeznań podczas ostatnich zamieszek nie emitowała.
 

Stoimy po stronie irańskiego narodu i popieramy jego prawo do pokojowego protestu oraz swobodnego wyrażania swoich żądań i poglądów

- powiedział w oświadczeniu szef unijnej dyplomacji, Josep Borrell.


Minister Spraw Zagranicznych Iranu, Hossein Amir-Abdollahian, ostrzegł w październiku, że Teheran podejmie podobne kroki, jeżeli UE nałoży jakiekolwiek środki ograniczające wobec Islamskiej Republiki w związku z niedawnymi zamieszkami w tym kraju.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Iranu zdecydowanie odrzuciło i potępiło sankcje UE z 17 października, które były wymierzone w irańskie osoby i podmioty związane ze śmiercią Amini oraz krwawym tłumieniem protestów, twierdząc, że były to bezpodstawne oskarżenia, które stanowią wyraźny przykład ingerencji w sprawy wewnętrzne kraju. W odpowiedzi Iran nałożył sankcje odwetowe, np. na brytyjskich urzędników.

Protesty rozpoczęły się po śmierci 22-letniej Mahsy Amini, zatrzymanej 13 września z powodu nieodpowiednio założonej chusty. Walka, która z początku skupiała się wokół kwestii obowiązkowego hidżabu i rosnących represji ze strony policji, szybko przerodziła się w brutalne represje przeciwko ogólnej sytuacji społeczno-ekonomicznej kraju.

Press TV to anglojęzyczny kanał informacyjny należący do Islamic Republic of Iran Broadcasting (IRIB), jedynej organizacji uprawnionej do nadawania w Iranie. Ten całodobowy kanał jest emitowany w całej Europie przez satelitę Eutelsat Hot Bird 13C (13°E) na tp. 113 (10,775 GHz, pol. H, SR: 29900, FEC: 3/5; DVB-S2 / 8PSK). Wydaje się, że dni tej transmisji są już policzone.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 1-2/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2023

12 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...