reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nadajnik DVB-T2 z Polski w Chersoniu

dodano: 2022-11-18 19:38
autor: RO | źródło: obob.tv/interfax ukraina

Ukraina Ukraina dziękuje Polsce za sprzęt, który umożliwił powrót ukraińskiej telewizji i radia w Chersoniu i obwodzie chersońskim. 11 listopada br. wznowiono nadawanie cyfrowe w standardzie DVB-T2 na k. 31 pasma UHF dla mieszkańców wyzwolonego miasta i okolicznych miejscowości.

chesno.org
Chersoń - miasto na południu Ukrainy


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- Udało się to dzięki nowym i silnym nadajnikom, które dostarczyli Koncernowi Radiofonii i Telewizji, Radiokomunikacji i Telewizji polscy koledzy - firma Emitel S.A.. Specjaliści Koncernu na kilka dni przed wyzwoleniem prawobrzeżnej części obwodu chersońskiego, zainstalowali nadajnik o mocy 4 kW w obwodzie mikołajowskim, w pobliżu istniejącej linii rozgraniczenia, poinformowano na stronie internetowej Państwowej Służby Specjalnej Łączności i Ochrony Informacji Ukrainy.

Aby oglądać ukraińską telewizję, mieszkańcy obwodu chersońskiego muszą przeprowadzić wyszukiwanie na k. 31 we własnych odbiornikach, kierując antenę w stronę obwodu mikołajowskiego. Państwowa Służba Łączności informuje, że w przypadku problemów z uzyskaniem sygnału, należy przekręcić antenę raz w jedną, raz w drugą stronę lub podnieść ją wyżej.

Mieszkańcy obwodu chersońskiego mogą słuchać pierwszego kanału ukraińskiego radia w paśmie FM na częstotliwości 92,0 MHz. Siła sygnału jest wystarczająca do odbioru nawet w niektórych obszarach okupowanej części obwodu chersońskiego.
 

Teraz nadajemy transmisję tylko jednego kanału ukraińskiej telewizji i radia, ponieważ priorytetem dla nas jest jak najszybciej zapewnić Ukraińcom dostęp do informacji. Dziękujemy naszym polskim partnerom za sprzęt, który pozwolił na powrót ukraińskiej telewizji i radiofonii na wyzwolonych terenach

- powiedział dyrektor techniczny Koncernu, Serhij Semerej.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

690 zł Więcej...

SAT Kurier - 1-2/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2023

12 zł Więcej...