reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Rai 3 i Rai News 24 przechodzą na HD w całych Włoszech

dodano: 2022-11-20 09:44
autor: RO | źródło: tvdigitaldivide.it

Rai News 24 Od 21 grudnia br. kanały Rai 3 i Rai News 24 będą nadawane w jakości HD przez naziemną telewizję cyfrową w całych Włoszech. Z kolei 15 listopada można odbierać Rai 3 HD na pozycji nr 3 (LCN) w Dolinie Aosty i regionach autonomicznych Trydent-Górna Adyga i Friuli-Wenecja Julijska. Ponadto Rai News 24 można również odbierać w HD. 21 grudnia zmiana rozszerzy się na pozostałe obszary.

Rai 3


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
RAI podaje, że było to możliwe dzięki wdrożeniu innowacyjnego rozwiązania technicznego, które pozwala wyeliminować konieczność stałej emisji trzech programów regionalnych w standardowej jakości SD w tym samym multipleksie, dostosowując treść tylko w przedziałach czasowych poświęconych lokalnym informacjom.

To rozwiązanie technologiczne pozwoli na uzyskanie dodatkowych zdolności transmisyjnych do wykorzystania w celu poprawy jakości technicznej programów RAI w krajowych multipleksach "A" i "B" oraz wprowadzenia dodatkowych treści, takich jak Rai Radio 2 Visual Radio nadawanego obecnie w trybie hybrydowym (HbbTV 2.0.1). Poinformowano już, że najpopularniejszy publiczny kanał w formacie "radia na wizji" będzie dostępny pod numerem 202 w LCN od 21 grudnia br.. Obecnie ta transmisja jest oferowana tylko dla urządzeń podłączonych do Internetu i kompatybilnych z technologią hybrydową.

Z dniem 20 grudnia 2022 r. zakończy się możliwość odbioru kanałów Rai 1, Rai 2 i Rai 3 pod numerami 501, 502 i 503 dla widzów nadal nie posiadających odbiornika HD.

Druga faza przejścia na nową telewizję cyfrową spodziewana jest od 2023 roku wraz z ogólnokrajową aktywacją nowego standardu DVB-T2, który pozwala bardziej efektywniej wykorzystywać częstotliwości naziemne. Dokładny termin migracji zostanie określony przez właściwe Ministerstwo Włoch.

Źródło: tvdigitaldivide.it 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

429 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-7/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-7/2023

12 zł Więcej...