reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

BBC wyłączy kanały SD na Sky i Freesat

dodano: 2022-11-21 21:55
autor: RO | źródło: rxtvinfo.com

koniec SD przekreślone Brytyjskie kanały BBC w standardowej rozdzielczości SD zostaną zamknięte w 2023 roku na satelitach Astra 28,2°E w ramach przejścia na HD. Widzowie posiadający odbiorniki Freesat HD lub Sky HD, Sky+HD lub Sky Q otrzymają automatyczną aktualizację w momencie, kiedy BBC One HD zostanie w pełni zregionalizowany, a BBC Alba i Parliament przejdą na HD. Z kolei użytkownicy starszych urządzeń Freesat SD i Sky zaczną tracić kanały.

BBC
BBC


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wyłączenie nastąpi w dwóch etapach:
  • Początek 2023 r.: BBC One (SD) w platformach Sky i Freesat nie będzie już nadawać wiadomości regionalnych. Dojdzie do tego wraz z uruchomieniem w pełni regionalnego kanału BBC One HD we wszystkich regionach. BBC Two (SD) w Irlandii Północnej i Walii zostanie zastąpione główną wersją obsługującą już Anglię i Szkocję.
  • Koniec 2023 r.: Wszystkie kanały telewizyjne BBC w standardowej rozdzielczości na satelicie Astra 28,2°E w platformach Sky UK i Freesat zostaną zamknięte. Widzowie korzystający z odbiorników starszej generacji z wyłączną obsługą SD będą musieli przejść na nowszy sprzęt.

Publiczna kampania informacyjna
Oczekuje się, że w najbliższych dniach BBC rozpocznie ogólnokrajową kampanię informacyjną, aby uświadomić widzom nadchodzące zmiany i ich wpływ. Powstanie również strona internetowa z dalszymi informacjami.

Użytkownicy Freesat wkrótce będą mogli sprawdzić na kanale 799 czy mają kompatybilny odbiornik. Jak ma to działać? Posiadacze sprzętu Freesat SD zobaczą planszę z poradą jak podjąć działania w celu wymiany odbiornika. Posiadacze sprzętu Freesat HD zobaczą potwierdzenie, że nie muszą podejmować żadnych działań.

Zamykanie kanałów SD na szeroką skalę
Oprócz wyłączania kanałów BBC (SD), w 2023 roku można spodziewać się tego samego ze strony innych nadawców telewizyjnych. Sky ma również zaprzestać dalszego wsparcia dla odbiorników SD po pilotażowym sprawdzeniu, jak rynek zareagował na wyłączenie 3 kanałów Sky Cinema w tym roku. Odbiorniki Freesat obsługujące tylko SD zostały wycofane w 2013 roku, ale niektóre nadal mogą być w użyciu. Niektóre gospodarstwa domowe otrzymały dekodery Freesat SD w ramach programu pomocy w przejściu na nadawanie cyfrowe.

ITV zaczęło ograniczać kanały SD już w 2021 r., kiedy liczba regionalnych wersji ITV nadawanych w jakości SD przez satelitę zmniejszyła się do czterech: Central West, Granada, London i Meridian SE. Ponieważ większość satelitarnych widzów korzysta z tunerów HD, włączenie ITV1 HD na kanale 103 zamiast wersji SD w dużej mierze zostało niezauważone przez opinię publiczną. ITV niedawno udostępniło wersje ITV2 HD, ITV3 HD i ITV4 HD bezpłatnie, przygotowując się do dalszego wyłączania SD.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wyłączenia


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

449 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

279 zł Więcej...